Najważniejsze aspekty fotografii ślubnej

0
1351
views

Możemy przede wszystkim możemy rozróżnić trzy elementy jakie zawiera fotografia ślubna Białystok, przede wszystkim jest to aspekt techniczny, czyli przygotowanie sprzętu i warsztatu. Drugim elementem są kwestie artystyczne, czyli poszukiwanie dobrych ujęć i obróbka fotografii. Ostatni aspekt to kwestie biznesowe- poszukiwanie klientów, marketing.


Do osiągnięcia sukcesy potrzebne jest zrównoważenie wszystkich tych spraw.

Sprzęt jaki powinien posiadać fotograf ślubny…

Jeżeli chcemy postawić na fotografię ślubną jako naszą profesję to wybierzmy solidny sprzęt. Istnieją różne modele w zróżnicowanych cenach jednak najważniejszą kwestią jest obiektyw- najlepiej jasny i stałoogniskowy. Blisko 95 procent fotografów używa sprzętu Canon lub Nikon. Jako dodatkowe akcesoria przydaje się także lampa błyskowa i zapas baterii.

Dobrze jeżeli fotograf posiada przynajmniej dwie lustrzanki i kilka pełnoklatkowych obiektywów.
Do spraw technicznych należy również umiejętność obróbki zdjęć na komputerze. Obsługa programów fotograficznych obecnie jest niezbędna i przydaje się nawet podczas prostych sesji. Jeżeli naszym zdjęciom czegokolwiek brakuje to cyfrowe narzędzia na pewno uzupełnią braki.

Fotograf musi mieć talent

Fotograf ślubny Białystok musi nie tylko wykonywać seryjnie zdjęcia. Tego typu pracę mógłby wykonać każdy. Liczy się talent i umiejętność ustawienia pary, znalezienia ciekawych miejsc i wykorzystania światła, dla osiągnięcia ciekawego efektu. Praca z lampą, kadrowanie, to elementarne sprawy, niezbędne podczas profesjonalnej sesji ślubnej. Dużo daje również słuchanie klientów. Wiele par posiada sprecyzowane wymagania, które warto spełnić.

Portfolio- przydatne przy szukaniu zleceń

Posiadanie sprzętu i wiedzy to nie wszystko. To co jest ważne w pracy fotografa to doświadczenie, które można ująć w portfolio. Dzięki posiadaniu tego typu albumu możemy być pewni, że szybko znajdziemy osoby zainteresowane naszymi usługami, tym bardziej, że dobry fotograf jest wysoce ceniony.