7 cech dobrej wypożyczalni samochodów

0
1565
views

Dobra wypożyczalnia samochodów zapewni komfort korzystania z jej usług od pierwszego kontaktu do odstawienia auta, a także przy każdej kolejnej okazji. Czynniki, które trudno ująć w ramy ofertowe to: miła atmosfera oraz kompetencje zawodowe i personalne pracowników.

Zgrany zespół złożony z osób, które pasjonują się motoryzacją, stanowi najlepszy początek przygody z wynajmem aut na potrzeby własne lub do celów służbowych. Co jeszcze ma znaczenie i powinno zwrócić uwagę najemcy? Oto 7 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, by dokonać właściwego wyboru.

 

1. Bogaty wybór w wypożyczalni samochodowej

Obecne zróżnicowanie branży motoryzacyjnej ma odbicie również w modelach i przeznaczeniu poszczególnych aut. Profesjonalna wypożyczalnia samochodów daje możliwość skorzystania z wielu opcji, oferuje zarówno samochody osobowe, jak też sportowe oraz terenowe. Ze względu na upodobania oraz cel i przebieg podróży, można wybrać indywidualnie dopasowaną opcję, także z uwzględnieniem rodzaju paliwa czy dodatkowego wyposażenia. (Bogata oferta w wypożyczalni aut <sprawdź>)

2. Stała dostępność aut

Większa liczba samochodów pozwala współpracować jednocześnie z wieloma użytkownikami i wspomagać ich w każdej podróży. Duży wybór pojazdów dostępnych w trybie natychmiastowym lub bez długiego czasu oczekiwania znacznie zwiększa pozytywny odbiór wypożyczalni. Stale rozwijana flota w postaci nowych aut jest dobrą wizytówką oraz znakiem, że wygoda klientów stanowi priorytet w codziennych działaniach firmy.

Samochód z wypożyczalni na każdą okazję

3. Z wypożyczalni aut pod dom, czyli usługa dojazdu pod wskazany adres

Odbiór auta może się odbyć w dowolnym miejscu na terenie strefy objętej regulacjami umowy lub regulaminu. Wystarczy podać dokładny adres, a pojazd zostanie dostarczony przez wykwalifikowanego kierowcę, gotowy do użytkowania. Analogicznie w momencie zwrotu, kierowca delegowany przez wypożyczalnię może odebrać pojazd ze wskazanego miejsca. Taka usługa „door to door” pozwala oszczędzić czas, zwłaszcza po długiej podróży lub męczącym dniu.

4. Dogodny okres najmu

Ze względu na potrzeby i okoliczności, ważna jest możliwość indywidualnego dostosowania czasu korzystania z samochodu. Wypożyczalnia aut powinna dawać możliwość rozliczania się zarówno w trybie godzinowym lub dobowym, jak też w systemie wynajmu krótko, średnio i długoterminowego. Kilka godzin wystarczy, aby odebrać rodzinę z dworca, a kilkanaście miesięcy sprawdza się między innymi w przypadku floty firmowej.

5. Beztroska użytkowania

Mocną stroną wynajmu są niewątpliwie oszczędności wynikające z finansowania przeglądów technicznych, konserwacji oraz wymiany opon przez wypożyczalnię. Usługodawca przestrzega terminów, informuje użytkownika o konieczności zgłoszenia pojazdu do przeglądu lub wskazaniach do zmiany opon na letnie albo zimowe i pokrywa koszt tych zabiegów. Tak komfortowa sytuacja sprawia, że niczym niezmącona radość jazdy obejmuje cały okres współpracy.

Samochód z wypożyczalni na każdą okazję

6. Ubezpieczenie i formalności w wypożyczalni samochodów

Pełen pakiet ubezpieczeń obejmujący wóz, kierowcę oraz pasażerów stanowi niezbędny element rzetelnej usługi. Dodatkowe opcje w postaci assistance lub polisa uwzględniająca zagraniczne wyjazdy, stanowią dopełnienie tej sfery. Kwestie formalne to regulamin i umowa – dokumenty, które powinny rzetelnie określać prawa oraz obowiązki obu stron na czas trwania współpracy, a także przedstawiać czynniki uniemożliwiające wynajem.

7. Wymiana na nowszy model

Opcja wynajmu długoterminowego w wypożyczalni samochodów nie niesie ze sobą zobowiązań dłuższych niż czas, na który została zawarta umowa, dlatego po jej wygaśnięciu ciekawą opcję stanowi możliwość wybrania kolejnego auta. Stale wzbogacana flota zwiększa możliwości wyboru zarówno w przypadku pojedynczych egzemplarzy na użytek własny wypożyczającego, jak również określonej liczby pojazdów w roli aut służbowych firmy. (Więcej na temat wynajmu długoterminowego znajdziesz tutaj)

Wartość dodana – więcej korzyści

Dodatkowym atutem każdej propozycji wypożyczalni samochodów będą ciekawe promocje, stałe lub okresowe rabaty oraz indywidualne usługi dla nowych i stałych klientów. Mogą one stanowić wartościowe dopełnienie profesjonalnej gamy nowoczesnych samochodów, wzorowo wyposażonych i dostępnych na korzystnych warunkach.