Polacy nie zgadzają się na zakaz handlu w niedziele

0
1358
views

Z chwilą gdy rządowy projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele wpłynął do Sejmu na przeciw stanęło Stowarzyszenie Polska Rada Centrów Handlowych. Rozpoczęto ogólnopolską akcję pod hasłem ,,TAK dla otwartych niedziel’’. W dniach 19 i 20 listopada centrach handlowych w całej Polsce zbierano podpisy pod ową petycją, która ostatecznie ma trafić do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Przez dwa dni zbierania podpisów w 50 centrach handlowych swój podpis za otwartymi niedzielami złożyło 75 tys. Polaków.

,,Tak duża liczba podpisów pod petycją zebrana w tak krótkim czasie jest najlepszym dowodem na to, że Polacy zdają sobie sprawę z negatywnych konsekwencji wprowadzenia zakazu handlu w niedziele.

I nie chodzi już tylko o ograniczanie wolności wyborów konsumentów. Chodzi również o konsekwencje społeczne, m.in. w postaci redukcji zatrudnienia czy odebrania możliwości uzyskania dodatkowych dochodów osobom będącym w trudnej sytuacji materialnej’’ – powiedział Radosław Knap, dyrektor generalny PRCH.

Knap tłumaczy, iż zwolennicy zakazu handlu w niedzielę posługują się argumentami, które wprowadzają społeczeństwo w błąd. Według PRCH ustawa jest szkodliwa dla społeczeństwa, oraz gospodarki.

Osoby popierające akcję mogą składać swój podpis pod petycja na stronie: http://www.petycjeonline.com/tak_dla_otwartych_niedziel.

Zd24