Jakie zobowiązania opłaca się konsolidować?

0
1248
views

Kredyt konsolidacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które wpadły w sidła licznych zadłużeń, bądź są blisko uzyskania takiego stanu. Zazwyczaj wpędzamy się w taki stan ze względu na fakt, że w dzisiejszych cenimy sobie niezależność, co prowadzi często do potrzeby pożyczania.

Nie jesteśmy w stanie zaplanować wszystkich wydatków, bądź nie posiadamy jednorazowo tak wysokiej sumy pieniędzy, jakie chcemy aktualnie spożytkować. Z pomocą dla takich osób przychodzą banki komercyjne, które proponują ciekawe rozwiązania wynikające z takiej sytuacji.

Polepszenie naszej sytuacji finansowej

Poprawa sytuacji finansowej brzmi jak żmudny i długotrwały proces, który niekoniecznie przynosi zyski. Nic bardziej mylnego. Aktualnie mamy bowiem do czynienia z wieloma rozwiązaniami finansowymi, które pozwalają na wyjście z pętli zadłużenia. Mowa między innymi o kredycie konsolidacyjnym, który umożliwia zmianę wielu uciążliwych zobowiązań w jedno. W ten sposób redukujemy liczbę rat, o których musimy pamiętać, a w efekcie znacznie ułatwiamy sobie życie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które są obarczone wieloma kredytami konsumenckimi. Aby zmniejszyć ilość rat, które drastycznie obciążają naszą pamięć oraz budżet, mamy możliwość zaciągnięcia kredytu, którego wartość jest równa lub wyższa niż uprzednie zobowiązania. W ten sposób zastępujemy je jednym kredytem.

Mamy do wyboru dwa rodzaje kredytów hipotecznych – oparte na hipotece oraz kredyty gotówkowe. Te pierwsze pozwalają nam uzyskać zdecydowanie korzystniejsze warunki kredytowania, tzn. wydłużony czas spłaty oraz niższe odsetki. Ponadto możemy w ten sposób uzyskać pożyczkę o wyższej wartości.

Kto może ubiegać się o konsolidację?

Takie rozwiązanie przyznawane jest osobom, które, podobnie jak w przypadku zwykłego kredytu gotówkowego, posiadają odpowiednią zdolność kredytową. Oznacza to, że chcąc otrzymać pożyczkę, musimy wykazać się wiarygodnością. W tym celu warto zapewnić regularne wpływy na konto, najlepiej z tytułu umowy o pracę. Ponadto warto poszczycić się regularną spłatą poprzednich kredytów. Dzięki temu bank ma pewność, że ten nowo przyznany również będzie spłacany terminowo.

O konsolidacji więcej przeczytasz na oszczednoscionline.pl