Listonosze będą mobilni

0
1244
views

System elektroniczny potwierdzania odbioru na potrzeby polskiego wymiaru sprawiedliwości zostaje wdrożony przez Pocztę Polską. Jest to drugi etap, który przewiduje możliwość zakupu ok. 20 000 tabletów wraz z akcesoriami dodatkowymi i ok. 9000 signature padów w trzyletnim okresie obowiązywania podpisania kontraktu z T-Mobile Polska.

Projekt ,,Mobilny listonosz’’, który realizuje Poczta Polska jest niezbędny, ponieważ poczta już od pól roku obsługuje polski wymiar sprawiedliwości. W tym nowym systemie pracuje 5,5 tys. listonoszy. To jednak nie wszystko, ponieważ w nowym systemie za jakiś czas zostanie przeszkolone kolejne 18,5 tys. listonoszy.

Urządzenia mobilne mają zostać przekazane Poczcie Polskiej przez T-Mobile Polska w trzech turach. A mianowicie na koniec sierpnia, na koniec września, oraz listopada. – ,,Od początku marca w obrębie 76 proc. kodów adresowych na terenie Polski doręczanie przesyłek sądowych odbywa się z wykorzystaniem tabletów i dedykowanej aplikacji ”Mobilny Listonosz”. Aplikacja jest przystosowana do wymogów Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczących

Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO). Obecnie trwają prace by jak najszybciej zapewnić obsługę przesyłek z EPO na obszarze 100 proc. kodów adresowych” – podaje komunikat.

 

 

ZielonyDziennik.pl