Nawigacja poprowadzi nas w sklepie

0
1543
views

Nawigacja już nie tylko doprowadzi nas do sklepu, ale także pomoże odnaleźć nam potrzebne produkty. Już w domu będziemy mogli w aplikacji przygotować listę zakupów, zgodnie z którą system będzie nas prowadził podczas wizyty w sklepie.

W niedalekiej przyszłości będzie możliwe również porównywanie produktów oraz wezwanie asystenta ze sklepu, jeżeli będziemy mieć problem ze znalezieniem czegoś.

– Z naszych badań wynika, że klienci oczekują innowacji. Taką innowacją, którą wprowadzamy jest system GPS do wnętrz. Za jego pomocą klienci mogą w czasie rzeczywistym wykorzystywać różnego rodzaju informacje niezbędne do robienia zakupów, w tym jest nawigacja – mówi newsrm.tv Tomasz Waszkiewicz, Retail Director CEE, Philips Lighting Poland.

Philips Lighitng zaprezentował inteligentny system pozycjonowania wewnątrz pomieszczeń Indoor Positioning bazujący na infrastrukturze oświetleniowej LED z nowymi funkcjami aplikacji mobilnej.  System dzięki zintegrowanemu oświetleniu oraz aplikacji mobilnej pozwala klientom sklepów z łatwością odnaleźć produkty, których szukają.

Takie rozwiązania już pojawiają się w krajach Europy Zachodniej. Na naszym rynku taka nawigacja powinna pojawić się jeszcze w tym roku.


http://newsrm.tv