Płacisz kartą za granicą? Zobacz, jak uniknąć kosztów przewalutowania

0
1371
views

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje (i nie tylko) za granicę i coraz częściej płacą tam kartą. Denerwuje nas jednak pobieranie prowizji za przewalutowanie. Na szczęście można jej uniknąć.

Dla osób wyjeżdżających za granicę (lub robiących zakupy w zagranicznych sklepach online) dobrym pomysłem jest założenie konta walutowego. „Daje nam ono możliwość dokonywania transakcji zarówno za granicą, jak i na zagranicznych portalach internetowych bez prowizji związanych z przewalutowaniem.

Dla klientów jest to duża zaleta, ponieważ ponoszą mniejsze koszty” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Barbara Borgieł-Cury, dyrektor odpowiedzialna za bankowość codzienną w ING Banku Śląskim.

Jeśli mamy kilka kont walutowych, najlepiej „podłączyć” je wszystkie do jednej karty wydanej do rachunku bankowego. Podczas płacenia w euro, funtach brytyjskich czy dolarach amerykańskich pieniądze zostaną pobrane automatycznie z odpowiedniego konta, a my unikniemy kosztów przewalutowania.

Aby było to możliwe, musimy mieć oczywiście na tym koncie wystarczająco dużo środków. Dlatego zanim wyjedziemy na wakacje za granicę, sprawdźmy, czy nie trzeba go zasilić.

infowire.pl