Cyfrowy Polsat kupuje Netię

0
2039
views

Szykuje się wielka konsolidacja na rynku telekomunikacyjnym. Należący do Zygmunta Solorza Cyfrowy Polsat planuje przejęcie pakietu kontrolnego operatora Netia.

Transakcja zostanie przeprowadzona w dwóch etapach.

Cyfrowy Polsat złożył zlecenia nabycia łącznie pakietu ok. 32 proc. akcji spółki Netia od dwóch znaczących akcjonariuszy – Mennicy Polskiej oraz FIP11 FIZAN, podmiotów kontrolowanych przez Zbigniewa Jakubasa.

Cena nabycia została ustalona na łączną kwotę 638,8 mln zł, co daje 5,77 zł za akcję. Zarówno Mennica Polska FIP11 FIZAN poinformowały, że propozycja Cyfrowego Polsatu została przyjęta.

Spółka spodziewa się, że rozliczenie zleceń kupna i sprzedaży nastąpi 5 grudnia 2017 r. o godzinie 11.00 albo w czasie zbliżonym.
W drugim etapie spółka zamierza ogłosić wezwanie w celu osiągnięcia udziału wynoszącego nie więcej niż 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Netii. Tob

– Szczegółowe cele i założenia na najbliższe lata przedstawimy po uzyskaniu pakietu większościowego w spółce Netia, co mamy nadzieję będzie możliwe już na początku 2018 roku – mówi Tobiasz Solorz, prezes Cyfrowego Polsatu.
Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych i kredytu rewolwingowego Grupy Polsat.

 

Business Insider Polska