Szybkie założenie firmy? Masz to (jak) w banku

0
1707
views

Codziennie w Polsce jest rejestrowanych ok. 1000 przedsiębiorstw. 70% z nich – tradycyjnie, podczas wizyty w urzędzie. 15% – całkowicie online. Wkrótce odsetek ten powinien wzrosnąć. Firmę można bowiem już założyć za pośrednictwem systemu bankowości internetowej.

„Żeby założyć firmę online, są potrzebne podstawowe dane, które znajdują się na dowodzie osobistym […]. Ważne, aby dobrze zastanowić się nad nazwą firmy, formą działalności, formą opodatkowania czy formą prowadzenia księgowości” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Dominik Wójcicki, dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Firma jest zarejestrowana już następnego dnia roboczego po złożeniu wniosku.

Od niedawna działalność gospodarczą da się założyć za pośrednictwem systemu bankowości internetowej, bez wychodzenia z domu – to duże ułatwienie dla przyszłych przedsiębiorców. Usługę wdrożył PKO Bank Polski. „Możliwość założenia firmy przez bankowość internetową to swego rodzaju rewolucja w świecie e-administracji.

W tym momencie każdy nasz klient, który ma konto osobiste, może założyć firmę i od razu rachunek firmowy” – informuje Michał Macierzyński, zastępca dyrektora Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej w PKO Banku Polskim. Uzupełnienie wniosku zajmuje kilka, kilkanaście minut.

Do jego podpisania jest wymagany profil zaufany. Można go założyć podczas wypełniania formularza.

infowire.pl