Wysokie zarobki kierowców w Polsce

0
1228
views

Raport firmy TransJobs.eu wskazuje, że profesjonalny kierowca w Polsce zarabia średnio 5 tys. zł. To zarobek wyższy o 1,6 tys. zł niżeli pensja przeciętnego Polaka wykonującego inną pracę.

Co więcej profesjonalni kierowcy powinni być zadowoleni, gdyż ich pensje nie stoją w miejscu, ale rosną. W ubiegłym roku były niższe o ok. 230 zł.


Warto również zaznaczyć, że jest wielu kierowców, którzy zarabiają więcej. Mowa tutaj ok. 6 tys. zł w przypadku 15 proc. badanych, jak także ponad 7 tys. zł. w przypadku 20 proc. badanych.

Połowa kierowców wykazuje jednak, że nie zarabia 5 tys. zł, jak także są tacy kierowcy, którzy wykonują swoją prace za wynagrodzenie minimalne.

Różnice w wynagrodzeniu według autorów raportu są zależne od charakteru pracy. Kierowcy międzynarodowi zarabiają więcej, niżeli ci co jeżdżą po kraju.

Stawki są zależne także od aut jakimi jeżdżą kierowcy.


Najwięcej zarabiają Ci, którzy uczęszczają po trasach międzynarodowych dużymi ciężarówkami. Mniejsze zarobki mają kierowcy jeżdżący mniejszymi samochodami dostawczymi międzynarodowo. Z kolei najmniejsze Ci co jeżdżą wyłącznie po Polsce chociaż czasami zależy to od wielkości auta.


Kierowcy, którzy decydują się na zmianę pracodawcy zazwyczaj wynika to z faktu większej pensji.

 

Julian Z. Pankiewicz, Wiadomości