Młodzi Polacy coraz częściej zadłużają się i żyją pełnią życia

0
1563
views

Kredyty i pożyczki, to dobry sposób, aby polepszyć sobie życie. Są jednak tacy młodzi Polacy, którzy żyją za pożyczone pieniądze jak prawdziwi bogacze,  przedział wiekowy osób żyjących ponad stan, i beztrosko to od 22 do 35 lat.

Rekordzistą jest mężczyzna w wieku 31 lat, którego zadłużenie to ponad 6 mln, obecnie średnio co drugi Polak ma jakiś kredyt na koncie. Najwięcej osób swoje wydatki  przeznacza  na remont mieszkania lub domu – blisko 43,%,  dla 36,2% statystycznych  w 2017 roku zadłuża się na wakacje. Takie deklaracje najczęściej składają osoby w wieku od 25 do 34 lat.

Najnowsze dane Krajowego Rejestru Długów wykazuje, że ponad 630 tys. osób właśnie w tej grupie wiekowej posiada zadłużenie i średnio muszą oddać 10,3 tys. zł.

,,Generacja Y jest określana przez socjologów pokoleniem cyfrowym, co jej przedstawiciele traktują dosłownie. W młodszym przedziale wiekowym 25-30 lat dominują bowiem zakupy sprzętu elektronicznego, jak smartfony i tablety, obowiązkowo z najwyższej półki’’ – mówi Jakub Kostecki, prezes firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso.

Osoby z tej grupy wiekowej nie potrafią również cierpliwie odkładać, aby kupić wymarzoną rzecz. Chcą mieć wszystko jednocześnie, dlatego też mają wiele, a rat nie spłacają.

 

 

Julian Z. Pankiewicz, Zd24