Jak firmy rozpieszczają pracowników na święta!?

0
933
views

Niektórzy pracownicy firm narzekają, że ich pracodawcy z okazji świąt nie pamiętają o nich, i w ogóle nie są dodatkowo wynagradzani bonem na zakupy czy skromnym dodatkiem do pensji. Warto zauważyć, że z roku na rok ta kwestia się zmienia, a właściciele firm prześcigają się w pomysłach na docenienie pracowników.

O dziwo bony podarunkowe przechodzą do historii, a w modę wchodzą nowoczesne rozwiązana. Zazwyczaj są to pieniądze, aczkolwiek przy okazji Wigilii firmowej można rozpłynąć się w potrawach, skorzystać z świątecznych fotobudek, koktajli, oraz świątecznych upominków w postaci firmowych produktów i niekoniecznie.

Według badania Randstad w tym roku na zorganizowane Wigilii firmowej zdecyduje się 44 proc. firm, czyli o 4 proc. więcej n8iżeli w ubiegłym roku. Z kolei na premię dla pracowników z okazji świąt zdecyduje się 39 proc. pracodawców, również o 4 proc. więcej niżeli w 2015 i o 2 proc. więcej niż w 2017.

37 proc. firm deklaruje wypłacić każdemu pracownikowi od 100 do 300 zł. Na wypłatę 500 zł świątecznej gotówki decyduje się 13 proc. właścicieli firm.

 

 

ZielonyDziennik.pl