Kredyt 50 tys. zł – jak wnioskować o taki kredyt gotówkowy?

0
1967
views

Planujesz zaciągnąć kredyt 50 tys. zł? W takiej kwocie możesz ubiegać się o kredyt gotówkowy, który udzielany jest bez zabezpieczeń. Sprawdź, jakie formalności Cię czekają i jakie warunki musisz spełnić, by mieć szansę na otrzymanie finansowania.

Podpowiemy Ci także, jak dopasować okres spłaty takiego zobowiązania, by wysokość miesięcznej raty była łatwa do regulowania oraz jak wybrać najtańszą ofertę https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe .

Czy można wziąć kredyt gotówkowy 50 tys. zł?

Chcąc zaciągnąć kredyt 50 tys. zł, można tak naprawdę skorzystać z wielu różnych produktów bankowych. Zdecydowanie najłatwiej ubiegać się o kredyt gotówkowy, ponieważ ze względu na to, że jest on udzielany na dowolny cel i bez zabezpieczeń, ubieganie się o niego nie wymaga dopełniania wielu formalności. Większość banków umożliwia zaciągnięcie go w kwocie nawet do 100 lub 200 tysięcy złotych dlatego spokojnie można wnioskować także i o 50 tys. zł.

Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że przy tak wysokim zobowiązaniu bank będzie wymagał odpowiedniej zdolności kredytowej. W przypadku jej braku warto rozważyć inne produkty bankowe np. pożyczkę hipoteczną, która jest udzielana również na dowolny cel, ale pod zabezpieczenie na nieruchomości.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zaciągnąć kredyt 50 tys. zł?

Chcąc wziąć kredyt 50 tysięcy zł w banku, trzeba spełnić określone wymagania. O tym, jakie warunki konkretnie spełnić, każdy bank decyduje indywidualnie, jednak w większości przypadków należy mieć:

  • odpowiedni wiek (minimum 18 lat),
  • ważny dokument tożsamości i stałe miejsce zamieszkania w Polsce,
  • udokumentowane dochody – banki akceptują umowy o pracę, zlecenia, o dzieło, dochody z działalności gospodarczej, emerytury, renty itp.,
  • pozytywną historię kredytową – banki sprawdzają ją głównie w BIK,
  • zdolność kredytową – jest to zdolność do spłaty kredytu w określonej wysokości, która zależy przede wszystkim od dochodów oraz innych zobowiązań.

 

A jakie zarobki trzeba mieć, by wziąć kredyt 50 tys. zł? Wszystko zależy od wysokości zobowiązań, liczby osób na utrzymaniu, a także tego, na jaki okres będzie zaciągnięta pożyczka. Internetowy kalkulator zdolności kredytowej pokazuje, że o taką kwotę pożyczoną na 48 miesięcy może wnioskować np. singiel zarabiający na rękę około 4000 zł dochodu.

Jak obliczyć ratę kredytu na kwotę 50 tys. zł?

Przed zaciągnięciem wysokiego zobowiązania w banku warto zastanowić się nad swoimi możliwościami jego spłaty. Nietrudno się domyślić, że im wyższa kwota pożyczki, tym wyższa wartość odsetek i wyższa kwota miesięcznej raty. Warto pamiętać, że kredyty gotówkowe udzielane są na maksymalnie 10 lat. Od długości okresu spłaty w dużej mierze zależy wysokość raty, dlatego warto sprawdzić, jak dugi ten okres powinien być, by rata była do udźwignięcia dla domowego budżetu. W tym celu wystarczy skorzystać z dostępnego przez Internet narzędzia, jakim jest kalkulator rat. Nam udało się dzięki niemu wyliczyć, że miesięczna rata kredytu na kwotę 50 tys. zł będzie wynosiła:

  • przy okresie spłaty 3 lata – około 1600 zł
  • przy okresie spłaty 4 lata – około 1200 zł
  • przy okresie spłaty 5 lat – około 1000 zł
  • przy okresie spłaty 8 lat – około 700 zł
  • przy okresie spłaty 10 lat – około 600 zł

 

Jak widać, kredyt gotówkowy 50 tys na 10 lat wiąże się z najniższą ratą. Przy robieniu takich symulacji w kalkulatorze warto jednak zwrócić uwagę na to, ile trzeba oddać bankowi przy danym okresie spłaty, ponieważ koszt zaciągnięcia zobowiązania w dużej mierze zależy od liczby rat. W naszym przykładzie, jeśli okres spłaty wyniesie 10 lat, całkowity koszt kredytu będzie wynosił ponad 20 000 zł. Zaciągając kredyt 50 tysięcy na 5 lat, oddamy bankowi jedynie 12000 zł więcej, oszczędzając tym samym przeszło 8 tys. zł.

 

Warto wiedzieć, że kalkulatory kredytów zazwyczaj prezentują od razu najlepsze oferty banków – korzystając z nich, można więc przy okazji znaleźć korzystny kredyt o niskim RRSO, czyli taki, który pozwoli zaciagnąć zobowiązanie po jak najniższych kosztach.

Jak złożyć wniosek o kredyt 50 tys. zł?

Wniosek o kredyt 50 tys. zł można dzisiaj w coraz większej liczbie banków złożyć online. Najważniejsze to wypełnić dokładnie formularz wniosku oraz dołączyć wymagane przez bank dokumenty. Najczęściej konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o zarobkach, ostatniego odcinka emerytury bądź renty, albo innego dokumenty potwierdzającego uzyskiwanie stałych dochodów. Do placówki należy dostarczyć taki dokument w oryginale, natomiast online wystarczy przesłać drogą elektroniczną jego skan. Czasami banki proszą o przedstawienie historii rachunku bankowego, na które wpływa wynagrodzenie. Przy składaniu wniosku w oddziale trzeba również okazać dowód tożsamości.

Rozpatrzenie wniosku o kredyt gotówkowy 50 tys. zł trwa zazwyczaj od kilku godzin do kilku dni. Podpisanie umowy najczęściej odbywa się w placówce. Tutaj warto pamiętać, że przy takiej kwocie zobowiązania z reguły potrzebna jest zgodna współmałżonka na jego zaciągnięcie.