W czym pomaga porównywarka kredytowa?

0
1733
views

Kredyt hipoteczny często jest jedyną szansą na spełnienie marzeń np. o własnym domu. Kupno nieruchomości to niezwykle wysoka inwestycja i mało kogo stać na pokrycie jej kosztów z własnych środków.

Kredyt hipoteczny jest więc możliwością zyskania dodatkowych środków finansowych, które pokryją koszty zakupu domu czy jego remontu. Obecnie wiele banków oferuje kredyty hipoteczne. Jak wybrać ten najkorzystniejszy?

Porównywarka kredytowa

Jeśli nie jesteś pewien, jaki kredyt wybrać, możesz skorzystać z porównywarki kredytowej. Porównaj kredyty hipoteczne na Direct.Money aby dowiedzieć się, jaki kredyt będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. Porównywarka kredytów hipotecznych pokazuje ranking opierający się na kwotach oprocentowania kredytu, prowizji, RRSO, a także kwoty do spłaty. Dzięki porównywarce poznasz także symulację spłaty kredytu, a więc szacowaną kwotę miesięcznej raty. Porównywarka Direct Money jest przejrzysta i wskazuje wszystkie potrzebne informacje, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego?

Oczywiście, jedną z ważniejszych kwestii jest oprocentowanie kredytu. Od niego zależy to, jaką kwotę rzeczywiście oddasz do banku. Będzie to kwota zaciągniętego kredytu i kwota odsetek. Nie bez znaczenia pozostaje także rata kredytu. To ważne, by poznać symulację spłaty, by mieć pewność, że poradzimy sobie z miesięczną ratą. Informacją, której możesz nie znaleźć w porównywarce, a która ma spore znaczenie jest kwota wkładu własnego.

Jest to kapitał, który musisz wnieść z własnych środków finansowych. jeszcze do niedawna niektóre banki oczekiwały 10% wkładu własnego. Dzisiaj standardem jest 20-30%, a w obliczu kryzysu gospodarki kwoty te mogą jeszcze bardziej wzrosnąć.

Jak zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Aby móc zaciągnąć kredyt hipoteczny, musisz spełnić kilka warunków. Po pierwsze, musisz posiadać zdolność kredytową. Od niej zależy, czy bank w ogóle zgodzi się na udzielenie Ci kredytu. Na zdolność finansową wpływa rodzaj zatrudnienia, osiągane miesięczne wynagrodzenie, a także wszelkie inne zaciągnięte zobowiązania. Jeżeli chcesz wziąć kredyt z mężem czy żoną,

Wasze dochody będą się oczywiście łączyć, uzyskanie kredytu hipotecznego będzie więc łatwiejsze. Nie bez znaczenia pozostaje okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy- powinien wynosić co najmniej 3 miesiące. Poza tym istotna jest forma umowy- obecnie wymagana jest umowa o pracę na czas nieokreślony, choć jeszcze do niedawna pod uwagę brane były również umowy na czas określony. Warto wiedzieć, że w dobie pandemii i ogólnego kryzysu, warunki uzyskiwania kredytów hipotecznych mogą się zaostrzać.

Czy kredyt hipoteczny jest bezpieczny?

Żaden bank nie udzieli kredytu osobie, której dochody nie pozwolą na spłacenie należności. Inną sprawą jest pewność pracy. To, że dzisiaj mamy zatrudnienie nie oznacza, że utrzymamy je przez kolejnych 20 czy nawet 30 lat. Dzisiejsze oferty kredytów hipotecznych są jednak tworzone tak, by umożliwić młodym osobom dobry start. Kredytu nie należy się bać, trzeba tylko podejść do niego z głową. Temu służy porównywarka kredytowa. Nie ulega wątpliwości, że jest to narzędzie znacząco ułatwiające podjęcie decyzji.

Wiele osób decydując się na krtedyt nie wie, jak się za to zabrać. Sama wizja zaciągnięcia zobowiązania na 30 lat dostaje gęsiej skórki. Nie ma jednak powodu do obaw. Raty kredytu są zawsze dostosowane do zatrudnienia i rodzaju wykonywanej pracy. Jeżeli zaciągniesz kredyt z głową i zdrowym rozsądkiem, z pewnością pozwoli Ci on na spełnienie marzeń o własnym kącie.