Przekazuj GB w Orange Flex i… posadź las

0
3793
views

Czy wiesz, jak możesz przyczynić się do posadzenia bioróżnorodnego lasu, bez wychodzenia z domu? Dzięki akcji EKO GB zainicjowanej przez Orange Flex to bardzo proste – wystarczy, że skorzystasz z opcji przekaż gigabajty w aplikacji mobilnej.

Sprawdź, jak to działa i dowiedz się, czym jest bioróżnorodność gatunkowa i dlaczego oznacza ona #lasnazawsze.

EKO GB, czyli nowa akcja Orange Flex w trosce o środowisko

W ofercie komórkowej Orange Flex możesz dzielić się swoimi gigabajtami z innymi użytkownikami Flexa. Teraz, dzięki tej funkcji możesz też pomóc Orange Flex w posadzeniu bioróżnorodnego lasu w Męcikale w Otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie na Kaszubach.

 

Zasada pierwszej edycji akcji EKO GB jest bardzo prosta. Użytkownicy Flexa przekazują swoje dostępne gigabajty, których nie wykorzystali, a Orange Flex zamieni każde 30 GB na 1 m² lasu. Celem jest uzbieranie 300 000 GB i zasadzenie 10 000 m2 bioróżnorodnego lasu. Akcja potrwa tak długo, aż Orange Flex nie osiągnie założonego celu. Szczegóły akcji znajdziesz na stronie: https://flex.orange.pl/eko.

 

Jak posadzić las przekazując EKO GB?

W sadzeniu lasu może pomóc każdy obecny i nowy użytkownik Orange Flex. Wystarczy, że pobrałeś aplikację Orange Flex, masz aktywny Plan komórkowy i zostało Ci trochę GB, którymi chcesz się podzielić. W akcji EKO GB wysyłasz tyle gigabajtów, ile chcesz i kiedy chcesz – bo każdy się liczy.

 

  1. Wchodzisz w opcję Przekaż GB w aplikacji Orange Flex;
  2. Wybierasz, ile GB chcesz wysłać;
  3. Zaznaczasz, że przekazujesz je na akcję EKO GB.

 

I już, powierzchnia lasu rośnie dzięki Tobie. Co więcej, będzie to #lasnazawsze, który przetrwa niekorzystne warunki, będzie chroniony przed wycinką i przysłuży się także przyszłym pokoleniom.

 

Las na zawsze, czyli czym jest bioróżnorodność gatunkowa?

Natura w optymalny sposób reguluje się sama, a dzięki ekologii coraz lepiej rozumiemy, jak to działa. Niestety, nie wszystkie lasy sadzone przez człowieka mają taką zdolność, bo często są monokulturami sosnowymi i brakuje w nich wielu gatunków drzew liściastych, krzewów w różnym wieku, czy grzybów.

 

Bioróżnorodność gatunkowa, czyli zróżnicowanie gatunków występujących w ekosystemie, jest właśnie tym, co sprawia, że naturalne procesy lasotwórcze mogą przebiegać bez zakłóceń. Taki las jest zdecydowanie bardziej odporny na czynniki środowiskowe (m.in. wichury i susze) i może przetrwać wieki, jeśli tylko nie zostanie zniszczony przez człowieka.

 

Orange Flex razem z Fundacją Las Na Zawsze działa na rzecz przyszłych pokoleń

Dlatego właśnie las, który planuje posadzić Orange Flex wspólnie z Fundacją Las Na Zawsze, przy pomocy użytkowników Flexa, będzie bioróżnorodny. Powstanie na Kaszubach – w miejscu, gdzie w 2017 roku huragan zniszczył tereny leśne, na ziemi, której status prawny gwarantuje, że w przyszłości nie dojdzie do wycinki.

 

Partnerem Orange Flex przy akcji EKO GB jest Fundacja Las Na Zawsze, która od lat sadzi lasy cechujące się bioróżnorodnością gatunkową. Gwarantuje ona, że cały proces będzie oparty na rzetelnej wiedzy i najlepszych praktykach z zakresu ekologii.

 

Nie tylko EKO GB, czyli jak Orange Flex stawia na środowisko

Orange Flex wprowadził też szereg innych rozwiązań, które działają na korzyść środowiska naturalnego, takich jak:

 

  • Zero umów i innych papierów, bo wszystko robisz przez aplikację;
  • Opakowania na kartę SIM wykonane z surowców pozyskanych w odpowiedzialny sposób;
  • Wirtualna karta eSIM za 0 zł, czyli zero plastiku;
  • O połowę mniej plastiku w blisterze, czyli opakowaniu, z którego wyłamujesz kartę SIM.