MŚ: Hiszpanie mistrzami świata

0
1259
views

W finale piłkarskich mistrzostw świata, Holandia przegrała 0:1 z Hiszpanią. Pod koniec dogrywki stało się.

Aż 120 minut czekaliśmy na rozstrzygnięcie finałowego meczu mundialu w Republice Południowej Afryki.
Reprezentacja Hiszpanii została po raz pierwszy w historii mistrzem świata. Pokonała po dogrywce Holandię 1:0 a jedyną bramkę meczu zdobył Andres Iniesta.

W samej końcówce Robben mógł przesądzić jeszcze o losach spotkań, ale znów nie poradził sobie ze świetnie dysponowany Casillasem.

W dogrywce kilka razy zakotłowało się pod bramką Stekelnburga. Kolejno: Fabregas, Iniesta i Navas nie potrafili znaleźć skutecznej drogi
do bramki. Hiszpanom nie pomógł nawet Fernando Torres i czerwona kartka dla Heitingi.

Ale tylko do 117. minuty… Iniesta wpadł w pole karne i w końcu zdobył gola! Cała Hiszpania wpadła w euforię!