Czy Walentynki – najsłodszy dzień w roku

0
1674
views

Nie powinien zacząć się na słodko? Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, zatem to już od tego momentu zależy jak potoczy się dzień Św.Walentego.

Pożądanie na śniadanie
Nawet jeśli nie świętujesz Walentynek, nie lubisz czerwonych róż i plastikowych serduszek, warto w ten celebrowany masowo dzień – zrobić coś dla siebie i partnera. Może warto zatem od samego rana wykorzystać sprawdzoną metodę „przez żołądek do serca” wspomagając się afrodyzjakami, a nie pluszowym misiem czy kwiatkiem?
– Śniadanie do łóżka, czemu nie? – mówi 30- letnia Anna z Warszawy – Nie uważam tego za oklepany pomysł, bo wszyscy w skrytości ducha chcieliby zaczynać każdy dzień w taki sposób.

– O tak, warto się postarać, bo takie wspólne śniadanie w pościeli może zakończyć się bardzo ciekawie – śmieje się 28 – letni Marek – Poza tym mamy zagwarantowany Jej dobry nastrój na cały dzień – a to jest bezcenne.
Skoro śniadanie z afrodyzjakiem, to jak przygotować je w kilka minut (bo przecież musimy iść do pracy)? Na pewno można skorzystać z szybkich do przyrządzenia produktów i składników.

– Z czekoladowych pomysłów nasuwają mi się od razu: gorąca czekolada, naleśniki z czekoladą, musli czekoladowe lub wafle z czekoladą – wylicza Anna – Do tego koktajl owocowy lub owocowa sałatka.Ważne, by było smacznie i kolorowo.

Śniadaniowe afrodyzjaki dla niej:
czekolada
kokosy
banany
truskawki

Śniadaniowe afrodyzjaki dla niego:
czekolada
miód
jajka

– To, co zjemy rano, spalamy w ciągu dnia- mówi Małgorzata Zdrojewska, specjalista dietetyk współpracujący z firmy Good Food, producentem wafli ryżowych z czekoladą – Kalorie nie będą miały szans odłożyć się jako zbędny tłuszczyk. Dlatego nie obawiałabym się czekolady na śniadanie.Jej spożycie poza dodatkowymi kaloriami poprawia nastrój i powoduje uwalnianie tzw. “hormonu szczęścia” – serotoniny. Czekolada pozwala zatem zmniejszyć uczucie stresu i ma działanie antydepresyjne. Pamiętajmy jednak, że gorzka czekolada zawierająca więcej masy kakaowej jest korzystniejsza dla zdrowia niż mleczna. Dzięki dużej zawartości magnezu, dodaje ona energii i poprawia koncentrację. Ponadto ma działanie przeciwnowotworowe oraz opóźnia zmiany miażdżycowe.

Czekolada posiada także miłosną moc, prawdopodobnie dzięki teobrominie, która działa podobnie jak kofeina.Na dworze Ludwika XIV oznaczała zaproszenie do sypialni. Słynny kochanek wszech czasów Casanova twierdził, że dzięki czekoladzie mógł kochać się całą noc. Już wiesz dlaczego nie możesz pominąć jej przy tym wyjątkowym śniadaniu?

 

Good Food S.A. pochodzi z Poznania, zajmuje się produkcją żywności w segmencie przekąsek i pieczywa. Najpopularniejszą grupę produktową stanowią w nim wafle ryżowe. Firma uważana jest za jednego z prekursorów trendu zdrowego stylu odżywiania w Polsce i lidera jakościowego na rynku.

 

Dla www. Zd24.pl, www.goodfood.pl.