Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów. Komentarz

0
754
views

Na przełomie grudnia i stycznia, nakładem Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, ukaże się „Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów. Komentarz”, autorstwa Aleksandra Stawickiego i Edwarda Stawickiego.

Komentarz jest pierwszą publikacją na rynku, która poza orzecznictwem organów polskich i unijnych szeroko odwołuje się do praktyki wiodących zagranicznych organów ochrony konkurencji.

Niniejszy komentarz stanowi praktyczny przewodnik po skomplikowanym świecie prawa konkurencji i stanowi wypadkową doświadczeń prawników jednej z najlepszych polskich kancelarii, zajmujących się prawem osób oraz konkurencji, którzy mają za sobą doświadczenia wynikające z wieloletniej pracy w administracji państwowej, odpowiedzialnej za egzekwowanie reguł konkurencji i ochronę interesów konsumentów.

Wiele omówionych w publikacji zagadnień nie doczekało się do tej pory analizy w polskiej doktrynie. Dlatego jest to pierwszy na rynku komentarz, który poza dogłębną analizą zagadnień prawnych, szeroko omawia ekonomiczne uwarunkowania egzekwowania przepisów prawa konkurencji. Co warto podkreślić, pierwszy raz na rynku pojawia się komentarz, który poza orzecznictwem organów polskich i unijnych szeroko odwołuje się do praktyki wiodących zagranicznych organów ochrony konkurencji (z Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA). Funkcjonujące w tych państwach rozwiązania w wielu wypadkach są zbieżne z prawem polskim, co pozwala czerpać z ich bogatych doświadczeń.

Publikacja jest wynikiem pracy zespołu specjalistów, którzy od wielu lat zajmują się prawem konkurencji i prawem konsumenckim w swojej działalności zawodowej. Część autorów ma za sobą doświadczenia wynikające z pracy w administracji państwowej, odpowiedzialnej za egzekwowanie reguł konkurencji oraz ochronę interesów konsumentów, pozostali od wielu lat doradzają klientom w tego typu sprawach.

Autorzy:

JERZY BAEH
JAROSŁAW KRÜGER
TOMASZ KWIECIŃSKI
MAREK RADWAŃSKI
ALEKSANDER STAWICKI
EDWARD STAWICKI
BARTOSZ TURNO
ALEKSANDRA WĘDRYCHOWSKA-KARPIŃSKA
AGNIESZKA WIERCIŃSKA-KRUŻEWSKA
ANDRZEJ WIERCIŃSKI
ALEKSANDER STAWICKI
EDWARD STAWICKI REDAKCJA

ISBN: 978-83-264-0417-7
Liczba stron: s. 1340
Okładka: twarda
Format: A5 (148 × 210 mm)

Więcej informacji: Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.
ul. Płocka 5a
01-231 Warszawa
Tel. 022 535 80 00
e-mail: obsluga.klienta@wolterskluwer.pl
Księgarnia internetowa: www.profinfo.pl
e-mail: profinfo@wolterskluwer.pl

Autor: Monika Wróbel