Jak ślub, to tylko ekologiczny

0
1165
views

Moda dyktuje obowiązujące trendy na każdy nadchodzący sezon. Również ten ślubny, który rozpoczął się wraz z rozkwitającą wiosną.

W tym sezonie osoby, które chcą, by sakramentalne "tak" padło nie tylko w niezapomnianym, ale i modnym stylu, mają tylko jedno wyjście. Powinny wziąć ślub… ekologiczny.

STYL EKO NAJMODNIEJSZY TEGO LATA

Trend już dał o sobie znać na Zachodzie, gdzie świadomość ekologiczna jest bardziej rozwinięta a kryzys oszczędził firmy, które oferują eko-produkty i usługi. Również te matrymonialne. Moda na eko-śluby ogarnęła już Wyspy Brytyjskie.

„W dzisiejszych czasach ślub oznacza produkcję mnóstwa odpadów. Chcemy pomóc ludziom pobierać się w sposób lepszy i bardziej świadomy, uwzględniający kwestię odpadów, jakie powstaną i emisję dwutlenku węgla” – tłumaczą organizatorzy eko-uroczystości.

WSZYSTKO MOŻE BYĆ EKO

A dbałość o środowisko można wykazać na każdym kroku. Zaproszenia na ceremonię sporządzić na papierze z odzysku, a gości na ceremonię zawieźć samochodem hybrydowym.

Ekologiczni państwo młodzi za punkt honoru powinni postawić sobie wystąpienie w strojach uszytych ze specjalnych eko-materiałów. Są to naturalne, organiczne tkaniny wyprodukowane pod monitoringiem gwarantującym ekologiczność i etyczność produkcji: producenci nie zatrudniają dzieci a większość odpadów jest poddawana recyklingowi.

A to wszystko za cenę nie przekraczającą kosztów tradycyjnej ceremonii. Nic dziwnego, że coraz więcej Brytyjczyków poddaje się modzie na eko-śluby. Miło przecież zadbać o środowisko. Przynajmniej od święta.

 

Dla eco

Pozdrawiam Amme