X Święto ulicy Gdańskiej 2012

0
1143
views

Wielkimi krokami zbliża się Święto, które na stałe wpisało się w krajobraz najważniejszych wydarzeń w mieście, mowa oczywiście o Święcie ulicy Gdańskiej.

Gazeta w Bydgoszczy zainicjowała świętowanie na najbardziej reprezentacyjnej ulicy Bydgoszczy w 2002 roku i wpisało się ono na stałe w krajobraz najważniejszych wydarzeń w mieście.  W tym roku, owo spotkanie będzie szczególne!
Tegoroczne świętowanie rozpoczniemy od Preludium do X Święta ulicy Gdańskiej (07.09 godz. 12). Ulicami miasta przejdzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektronicznych w towarzystwie kolorowych szczudlaży zapraszających mieszkańców do wspólnej zabawy.

A dwa dni później  (09.09 godz. 13:30) przejazd kilkuset rowerzystów, pod hasłem Cała Bydgoszcz na rowery,  spod redakcji „Gazety" uda się w kierunku myślęcińskiego parku i otworzy tym samum jubileuszowe Święto ulicy Gdańskiej.
Dla gości przygotowaliśmy całe mnóstwo atrakcji, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Dla miłośników architektury – spacer po ulicy Gdańskiej i zabytkowych kamienicach. Dla dzieci konkursy z nagrodami. Dla kobiet trzecią już odsłonę Festiwalu Aktywności Kobiet „Babie Lato”. Pokazy taneczne, warsztaty siana i wiele więcej.

Nie zabraknie również koncertów. Na bydgoskiej scenie muzycznej pojawią się: Sylwia Grzeszczak i Liber, Dża Dża Binks, Alhena. Imprezę ze szczyptą humoru poprowadzi Kabaret OKO. Gwiazdą wieczoru będzie, Kayah która z pewnością porwie publiczność do zabawy wykonując swoje największe przeboje.

Ubiegłoroczne święto było wyjątkowe, bo za sprawą licznych atrakcji zgromadziło rekordową ilość widzów liczymy, że za sprawą Państwa pomocy tegoroczne Święto będzie równie niezapomniane. O ile nie lepsze!
Zaprasza Gazeta Wyborcza, Leśny Park Kultury i Wypoczynku oraz Radio Złote Przeboje.

W związku z tym, iż przed nami jubileusz, zwracam się z prośbą o pomoc w nagłośnieniu imprezy.

Z pozdrowieniami dla ZielonegoDziennika

Agata Rajmuniak

Gazeta Wyborcza