Paliwa w Polsce za 9,99

0
742
views

Każdy kierowca wie, że ceny paliw idą w górę. I już kilka miesięcy temu cena paliw przekroczyła żelazny próg 5 złotych.

* Ceny paliw będą jeszcze wyższe


Wszyscy kierowcy są oburzeni.

Jedni przeklinają rząd, inni rezygnują z samochodów i zaczynają zdrowy, rowerowy styl życia ( szkoda, że na siłę) i jeszcze inni obwiniają o wszystko największe sieci paliw w Polsce.

Nie ważne jak reagujemy na wzrost cen, to i tak nic nie da. Jeszcze jakby cena stała w miejscu, ale niestety przed świętami wielkanocnymi ceny paliw poszły jeszcze wyżej i nic nie wskazuje na to, że ceny będą spadać. Niedługo dojdzie do tego, że za paliwo będzie trzeba zapłacić na prawdę 9,99 zł. I to nie będzie śmieszne.

W zeszłym tygodniu cena benzyny bezołowiowej 98 wzrosła o 5 groszy. Jest to największy skok paliwa, niestety oprócz tego w górę poszła cena benzyny bezołowiowej 95, oraz oleju napędowego. Najlepiej jest teraz mieć samochód z LPG, ponieważ cena gazu się nie podnosi (jak na razie).

Kierowcy są oburzeni, narzekają, że przy takich płacach cena paliwa jaka jest obecnie jest niedorzeczna. Mają w tym wiele racji, ale niestety w tej sprawie jest nie wiele do zrobienia. Trzeba się z tym pogodzić, wsiąść na rower i jeździć do pracy na dwóch kółkach wyjdzie t z korzyścią dla wszystkich.

Jako niepoprawni optymiści powiedzmy sobie :”Dobrze, że paliwo nie jest po 9,99 zł.”

www.ZielonyDziennik.pl, Aneta Świderska