Bunt w urzędach? Wiceminister o notatce

0
1342
views

Urzędnicy boją się zmian. To dlatego ujawnili słynną notatkę.Mniej kontroli podatkowych, ale bardziej skutecznych chce wiceminister finansów. Jacek Kapica twierdzi, że notatka która wyciekła miesiąc temu, to efekt buntu urzędników.

Chcemy, by administracja podatkowa przyjmowała w większym stopniu funkcję usługową na rzecz obywatela-przedsiębiorcy – mówi Money.pl wiceminister finansów Jacek Kapica. Słynna notatka, która wyciekła do mediów, nakazująca zaostrzenie kontroli przez skarbówkę, to jego zdaniem sprawka buntujących się przeciwko zmianom urzędników.

– W tym przypadku liczy się przede wszystkim satysfakcja klienta. Robimy takie badania. One są pozytywne, ale nie do końca nas satysfakcjonują – mówi minister. Nie podał dokładnych danych, choć zaznaczył, że wiele osób mających kontakt z urzędami skarbowymi ma dobre odczucia i jest to większość badanych.

– Dla urzędników skomplikowany system podatkowy też nie jest wygodny, bo rodzi konflikty – stwierdza Kapica, przyznając, że rzeczywiście nie jest on dziś najłatwiejszy. W jego opinii trzeba trzech-czterech lat na wprowadzenie widocznych zmian w administracji podatkowej.

 

Czytaj więcej w Money.pl