Nagroda dla mistrza świata

0
1388
views

Kajaki. Marszałek Piotr Całbecki oraz wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober gościli dzisiaj(6 października) Piotra Siemionowskiego, złotego medalistę kajakarskich mistrzostw świata w węgierskim Szegedzie.

– Sportowiec, który jest zawodnikiem bydgoskiego klubu Zawisza, otrzymał od gospodarza województwa specjalną nagrodę – czek na 12 tysięcy złotych – informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego. – W spotkaniu uczestniczył także trener kajakarza Mariusz Słowiński.
Urodzony w 1988 roku Piotr Siemionowski jest kajakarzem WKS Zawisza Stowarzyszenie Sportów Wodnych w Bydgoszczy. W sierpniu, podczas mistrzostw świata w węgierskim Szegedzie wywalczył złoty medal na dystansie 200 metrów. Jest również tegorocznym złotym medalistą Mistrzostw Europy, które odbyły się w Belgradzie. Uzyskał dla Polski kwalifikację do startu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Kajakarz był trzykrotnie stypendystą marszałka, jest także laureatem nagród przyznawanych przez zarząd województwa za sportowe osiągnięcia.