92 ofiary zamachowca z Oslo

0
747
views

Norweska policja poinformowała, że atak przybrał "katastroficzne rozmiary". Co najmniej 84 osoby zginęły w wyniku strzelaniny na wyspie Utoya, gdzie odbywał się obóz młodzieżówki Partii Pracy premiera Jensa Stoltenberga.

W wybuchu w rządowej dzielnicy w Oslo zginęło 7 osób. Z najnowszych doniesień wynika, że zmarła jedna z osób rannych w ataku. Bilans ofiar wciąż się zwiększa.
Policja zaapelowała, by nadal nie udawać się do centrum Oslo, by ograniczać się w rozmowach przez telefony komórkowe. Zapewniono także, że nie ma zagrożenia.
MSZ nie ma jakichkolwiek doniesień, by wśród poszkodowanych w zamachach, do jakich doszło w sobotę w Norwegii, byli Polacy, ani od norweskich władz, ani od rodzin – poinformował rzecznik MSZ Marcin Bosacki. – Aktualne informacje mówią o co najmniej 84 zabitych na wyspie Utoya – powiedział komendant policji Oystein Maeland.

– Nie możemy zagwarantować, że ta liczba się nie zwiększy – wskazał, dodając, że wiele osób jest ciężko rannych. Maeland oświadczył, że skala ataku była "katastroficzna".

Więcej na: WP.pl