Pojawiło się pierwsze z bliźniaczych rond przy Krakowskim Przedmieściu

0
669
views

Prace przy rozbudowie skrzyżowania Krakowskiego Przedmieścia oraz ulic Żeromskiego, Przedborskiej i Śląskiej posuwają się zgodnie z założonym planem.

Wkrótce zakończona zostanie przebudowa podziemnej sieci mediów – sieci wodociągowej i gazociągu, a także budowa kanalizacji deszczowej. – Mimo, że prace drogowe na dobre rozpoczną się po wykonaniu prac ziemnych to wykonany jest już obrys jednego z rond bliźniaczych, które powstaną na skrzyżowaniu – informuje Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Koszt inwestycji to 2 mln 478 tys. 948,15 zł. Termin zakończenia robót przewidziany jest na koniec października 2012 roku. To już drugi program modernizacyjny wykonywany w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu drogi krajowej nr 91 w Piotrkowie Trybunalskim”. Pierwsza inwestycja, czyli budowa ronda u zbiegu ulic: Wolborskiej, Rzemieślniczej, Wierzejskiej i Wyzwolenia zakończyła się w czerwcu 2011.

Miasto z własnego budżetu na realizację całego projektu (budowę 3 rond) wyda tylko 2 mln 170 tys. 31,01 zł.  Resztę, czyli blisko 7,3 mln zł dołoży Unia Europejska.