Ważny odcinek oddany do użytku

0
1048
views

Otwarto nowo wyremontowany odcinek ulicy Stronczyńskiego, łączący centrum miasta z pełniącą rolę głównego północnego traktu komunikacyjnego w centrum ulicą Wojska Polskiego.

Na miejscu odbył się briefing prasowy Krzysztofa Chojniaka, prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, który przedstawił zaplanowane na okres wakacyjny inwestycje w infrastrukturę drogową: modernizacja Krętej, Narutowicza oraz Rzeźniczej, a także gruntowną przebudowę skrzyżowania Krakowskie Przedmieście-Żeromskiego-Przedborska-Śląska.
– Wykonanie remontu ulicy Stronczyńskiego wiąże się głównie z projektem „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków”, a ściślej z budową kanału deszczowego i ogólnospławnego – informował prezydent.
– Dzięki wybudowaniu infrastruktury, która ma służyć odprowadzaniu wody deszczowej, położyliśmy także nawierzchnię, tak aby była odpowiednia pod względem estetycznym, funkcjonalnym i bezpieczeństwa – zaznaczył Krzysztof Chojniak.
W ramach kontraktu „Renowacja sieci kanalizacji deszczowej i ogólnospławnej" powstanie łącznie około 13 km sieci, z czego zrealizowano już 80 procent wszystkich prac.