,,Trzeci wymiar życia”

0
1485
views

Jak wiele trzeba aby wybrać się w podróż po wszechświecie? Wystarczą chęci i trochę wolnego czasu! Taką możliwość stwarza nam planetarium Niebo Kopernika. Układ słoneczny, księżyc, droga mleczna to wszystko już od 23 czerwca będzie można oglądać w 3D na ekranie planetarium. Podczas pokazu przedpremierowego mogliśmy poczuć przedsmak tego wyjątkowego widowiska.

Do Centrum Nauki Kopernik powinni wybrać się przede wszystkim ci, którzy twierdzą, że kino trójwymiarowe nie robi na nich wrażenia. Cała magia tkwi w specyfice ekranu. W planetarium ma on kształt półsfery i roztacza się nad naszymi głowami. Dzięki temu mamy wrażenie, że wszystkie ciała niebieskie znajdują się na wyciągnięcie ręki. Podróżujemy pomiędzy gwiazdami, odwiedzamy sąsiednie galaktyki, a regulowane fotele zapewniają nam komfort lotu. Wszystkie te wydarzenia dzieją się na żywo, a my jesteśmy ich uczestnikami. Ani domowy teleskop, ani zdjęcia satelitarne nie są w stanie w pełni zobrazować nam tego co zobaczymy w Niebie Kopernika.
Dla wszystkich zainteresowanych tematyką organizatorzy bezpośrednio po pokazie przygotowali krótki film, prezentujący ciekawostki ze świata kosmonautyki. ,,Trzeci wymiar życia” to prawdziwa uczta dla pasjonatów astronomii. Wydaje ci się, że jesteśmy sami we wszechświecie? Przyjdź i przekonaj się co myślą o tym uczeni.

Hubert Sławek