Pikieta o równouprawnienie

0
1404
views

Dziś przed sejmem odbywa się pikieta organizowana przez Inicjatywę "Miłość nie wyklucza". Ma to zmotywować kluby parlamentarne, by zajęły się problemem osób pozostających w wolnych związkach, dla jakich na dzień dzisiejszy brak rozwiązań prawnych .

Nieformalna grupa skupiona wokół Inicjatywy "Miłość nie wyklucza" organizuje pikietę przed sejmem w obronie ustawy o związkach partnerskich. Dziś pojawiła się szansa na to, że projekt zaproponowany przez kluby Ruchu Palikota i SLD trafi do harmonogramu prac Sejmu.

Pikieta na Wiejskiej organizowana przez kampanię "Miłość nie wyklucza" ma uratować ustawę o związkach partnerskich przed parlamentarnym niebytem. Inicjatywa zwraca uwagę na brak w polskim prawie uregulowań dotyczących związków osób homoseksualnych. Jak podaje portal Lewica 24, jedynie dzięki działaniom ugrupowań alternatywnych, jak dzisiejsza demonstracja, istnieje szansa, że państwo zapewni ochronę prawną osobom spychanym na margines.

Jaka jest skala problemu pokazują badania opinii publicznej. Brakuje rozwiązań prawnych dla około 400 tysięcy osób pozostających w wolnych związkach. Polska jest jedynym krajem w Europie, gdzie konkubinat w ustawodawstwie nie ma racji bytu.
W tle toczy się batalia z wykluczeniem społecznym, które dotyka osoby pozostające w związkach tej samej płci.

Sejm boryka się z ustawą o związkach partnerskich od 2004 roku.

Źródła: TVN24, http://www.miloscniewyklucza.pl