Farna wkrótce gotowa

0
782
views

Rewitalizacja zabytkowej uliczki Starego Miasta, gdzie znaleziono niedawno pierwsze ślady piotrkowskiego osadnictwa z VIII w., wkracza na ostatnią prostą. Obiekt ten – jak planowano- zostanie oddany do użytku jeszcze w lipcu.

Remont tej części Starego Miasta otworzył Trakt Wielu Kultur II. Wykonano najtrudniejszy etap inwestycji – renowację infrastruktury podziemnej. Powstała nowa kanalizacja sanitarna i deszczowa, odwadniająca nie tylko drogę, ale okoliczną zabudowę zabytkową. Jest to kolejna uliczka Starego Miasta, która diametralnie zmieni swój wygląd.
Obecnie drogowcy kończą układanie kostki oraz płyt granitowych, które pokryją całą ulicę i chodniki. Całość zwieńczy zamontowanie w jezdni dwunastu tablic mosiężnych przedstawiających wizerunki herbów piotrkowskich cechów rzemieślniczych oraz elementów dekoracyjnych – tłumaczy Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów. Wykonane prace będą objęte pięcioletnia gwarancją.

Mieszkańcy Piotrkowa mają podzielone opinie co do przebudowy tej ulicy. Są ważniejsze ulice wręcz strategiczne po których nie da się jeździć samochodem, jak np. Wojska Polskiego – żali się jeden z piotrkowian. Do tej pory ulica Farna nie zachęcała swym wyglądam do spacerów. Mam nadzieje, że od zakończenia tego remontu to się zmieni – mówi pani Magda, mieszkanka ulicy Garncarskiej.
Koszt inwestycji to prawie pół miliona złotych.

Karolina Grzybowska