Orientalne Skrzyżowanie Kultur 2012

0
691
views

8. edycji największego w Polsce festiwalu muzyki świata towarzyszy hasło „Inspiracje: ORIENT”. Wystąpią muzycy z jedenastu państw.

„Na jednej scenie pojawią się artyści z krajów tak odległych jak Armenia, Syria czy Korea” – mówi Andrzej Matusiak, organizator festiwalu.

Warszawski Festiwal Skrzyżowania Kultur 2012 potrwa od 23 do 29 września. Otworzą go koncerty artystów z Azji Środkowej: Alima Qasimova z Azerbejdżanu, mistrza klasycznej muzyki mugham, oraz Jivana Gasparyana z Armenii, wirtuoza duduku. Zaśpiewa gruziński chór Rustavi, ożywiający zapomniane style wokalne i tradycyjne tańce. Pochodzący z Syrii zespół Al Kindi Ensemble zaprezentuje mistyczną muzykę suficką.

Poza koncertami podczas Festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach, prowadzonych przez muzyków z całego świata. Do Warszawy przyjadą artyści z Indii, Syberii, Iranu, Korei i Madagaskaru. Warsztaty będą okazją, by uczyć się m.in. klasycznych i ludowych stylów śpiewu indyjskiego oraz śpiewu koreańskiego pansori. W programie Festiwalu znajduję się również przegląd filmów orientalnych. Wszystkie seanse odbędą się w Kinotece.

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur jest organizowany od 2005 roku. Dzięki swojej różnorodności trwale zapisał się na kulturalnej mapie Warszawy. Jego  głównym założeniem  jest otwieranie Warszawiaków oraz gości Stolicy na bogactwo kultur współczesnego świata oraz  najciekawszych zjawisk z zakresu muzyki, tańca oraz sztuki.

Bilety dostępne są w sieci Eventim.pl, w Biurze Festiwalowym (siedziba Stołecznej Estrady, ul. Marszałkowska 77/79), a w czasie festiwalu – w namiocie festiwalowym. Program imprezy można  znaleźć na oficjalnej stronie Festiwalu lub na Facebooku, gdzie można również wziąć udział w plebiscycie na ulubiony azjatycki adres w Warszawie"ORIENT JUŻ TU JEST!":
http://www.facebook.com/SkrzyzowanieKultur
http://www.festival.warszawa.pl

Karolina Grela