Ślub w Boże Narodzenie

0
981
views

Wielkimi krokami zbliżają się święta bożego narodzenia. Jak wiadomo dla wielu z nas jest to magiczny czas, kiedy to mamy możliwość spędzenia kilku dni z rodziną, z bliskimi. Jest to także okres kiedy to problemy schodzą na drugi plan i cieszymy się odpoczynkiem i wspólnymi chwilami.

Dlatego też wiele prac decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego właśnie w okresie świątecznym. Na pewno przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie zapoznać się z zaletami jak i wadami przeprowadzania tak ważnej uroczystości w okresie trwania świąt bożego narodzenia.

Do jednych z najważniejszych zalet niewątpliwe należy fakt iż jest to czas wolny od pracy. Wtedy to dorośli korzystają z możliwości otrzymania w pracy urlopu, dzieci jak wiadomo mają wolne od zajęć szkolnych. Dlatego też w tym czasie nie ma większych problemów aby na ślub i wesele przybyli goście nawet z dalekich stron.

Oczywiście należy dodać, że w tym czasie w wielu rodzinach wszyscy spotykają się na wspólnej wigilii co daje możliwość spędzenia swojego ślubu z wszystkimi bliskimi osobami. Oprócz tego należy dodać, że według panujących przesądów grudzień to idealny miesiąc na zawarcie związku małżeńskiego gdyż  w swej nazwie ma literę „r”, co według wielu ma przynieść szczęście w nowo zawartym związku.

Również wiele par decyduje się na ślub i wesele w trakcie świat gdyż padający śnieg, lampki świąteczne oświetlające miasta stają się niezwykłą inspiracją do wykonania przepięknych zdjęć do albumu ślubnego. Dla panny młodej stylizacja na ślub organizowany w świątecznym czasie może być inspirowana choćby postacią z bajki królewna śnieżka. Wtedy to suknia jak i zimowy makijaż będzie idealnie prezentował się w całej zimowej otoczce.

Jednakże organizacja tak ważnego dnia w czasie trwania świąt ma również i swoje wady. Na pewno należy zdawać sobie sprawę, że zarezerwowanie Sali w tym czasie może być niezwykle trudne i termin całego ślubu staje dość odległy. Należy także wspomnieć o butach dla panny młodej, które niestety ale powinny być dobrane nie tylko do kreacji ale i do niskich temperatur.