Gigantyczne przekręty na PKP

0
727
views

Kontrolerzy PKP wykryli nieprawidłowości w Polskich Kolejach Linowych: nepotyzm, niejasne zasady wynajmu atrakcyjnych lokali i łamanie przepisów – informuje "Puls Biznesu".

Prywatyzacja Polskich Kolei Linowych (PKL) budzi emocje, bo do spółki należą grunty i nieruchomości w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Jednak z przeprowadzonej przez Polskie Koleje Państwowe (PKP) kontroli (obejmującej ostatnie trzy lata) wynika, że w spółce nie wszystko działa, jak należy.

Właściciela zaniepokoił przede wszystkim wynajem nieruchomości spółki niepoprzedzony wyceną. Tymczasem – jak wskazują kontrolerzy – "wycena wartości lokali handlowych, w szczególności najbardziej dochodowych obiektów, stanowi istotną informację celu ustalenia minimalnej stawki czynszu".
 
Zgodnie z przepisami, spółka powinna występować o zgodę ministra transportu na podpisanie każdej umowy, której wartość przekracza 50 tys. euro. Nie robiła tego, co – zdaniem kontrolerów – oznacza, że część umów najmu zawieranych przez PKL jest nieważna.

 

PAP

zd24.pl/wiadomosci