Kierowcy znacznie odczuli ostatnie kontrole

0
840
views

Święto Zmarłych i związany z nim „długi weekend” dobiegł końca. Dla wielu kierowców minione dni były okazją nie tyle do zadumy, co do… zubożenia portfela. Jak wskazują najnowsze dane serwisu Korkowo.pl liczba suszarek w trakcie świąt wzrosła prawie 2,5 razy!

Dla służb mundurowych Święto Zmarłych to pracowity okres.

Na drogach pojawia się masa kierowców, a wielu z nich myli jezdnie z torem wyścigowym. Widok wyciągniętej „suszarki” jest dla wielu z nich zimnym prysznicem. W czasie świąt, czy długich weekendów prawdopodobieństwo spotkania patrolu policji rośnie. Czasem nawet bardzo. Według badań przeprowadzonych przez serwis Korkowo.pl w okresie 1-3 listopad zaobserwowano wzrost liczby kontroli policji aż o 147 % w porównaniu z analogicznym, nieświątecznym okresem.

Dostałeś mandat? I tak masz szczęście
W dniach 1-3 listopada w Polsce zarejestrowano 1206 „suszarek”, natomiast dwa weekendy wcześniej (w dniach 18-20 października) zanotowano ich znacznie mniej, bo 488. Zasada jest prosta: jeśli kierowca przestrzega przepisów „suszarki” są mu niestraszne. Jeśli jednak jest na bakier z kodeksem drogowym, to  musi liczyć się z wieloma nieprzyjemnościami. – Mandat to i tak niewielka kara biorąc pod uwagę, że brak rozsądku na drodze może kosztować zdrowie i życie – komentuje Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.
         

Tak suszyli w święta
 

 • Okres

  Liczba kontroli

  Wzrost

  Święto Zmarłych

  (1-3 listopad)

  1206

  147%

  Analogiczny okres nieświąteczny

  (18 -20 październik)

  488

   
  Dane: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w godzinach od 06:00 do 22:00, w dniach 1-3 listopada oraz 18-20 października 2013.

creandi.pl