Ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy Eko

0
1405
views

Jesteś dziennikarzem? Nie są ci obojętne losy naszej planety? Weź udział w konkursie "Dziennikarze dla klimatu".  Główna nagroda to 20 000 zł (równowartość 5 tys. euro).

Organizatorem konkursu jest Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy współpracy z Deutsche Bundesstiftung Umwelt – DBU (Niemiecka Fundacja Federalna Środowisko).

Konkurs ma za zadanie wyróżnić najlepsze prace dotyczące tematyki ochrony klimatu nie tylko w skali makro, ale również w skali lokalnej, promować nowatorskie rozwiązania mające istotny wpływ na przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom klimatycznym. W sposób przystępny i zrozumiały (ale niebanalny) uświadamiać o zagrożeniach klimatycznych, takich jak powodzie czy huragany, których siła i liczba rośnie.

Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu – zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych – może być zastępowanie kopalnych surowców energetycznych odnawialnymi źródłami energii oraz racjonalizacja jej zużycia. Ale też nasze codzienne działania mogą przyczynić się do ograniczenia zmian klimatycznych i ich negatywnych skutków.

W konkursie mogą wziąć udział dziennikarze pracujący zarówno w redakcjach ogólnopolskich, jak i lokalnych – w prasie (także w serwisach internetowych), radiu i telewizji. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zgłoszenia do 11 października 2013 r. Konkurs obejmuje prace opublikowane między 1 stycznia 2013 r. a 30 września 2013 r. W jury konkursu zasiadają m.in. prof. Maciej Nowicki (przewodniczący), dr Andrzej Kassenberg – prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju a ambasadorem konkursu jest red. Katarzyna Dowbor.

Wręczenie nagród odbędzie się 4 listopada br. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Więcej informacji: http://www.dziennikarzedlaklimatu.pl.

Pliki graficzne dostępne pod adresem: http://zlecone.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_siz.pap.pl&_PageID=5&depID=192224&_CheckSum=1805285225.

 

KONTAKT:
tel. (22) 662 43 68
tel. kom. +48 602 271 271
e-mail: biuro@dziennikarzedlaklimatu.pl

Źródło informacji: Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS