Wojewódzkie Święto Policji na Rynku w Piotrkowie

0
1194
views

Odbywające się w Piotrkowie Tryb. uroczystości związane z obchodami Święta Policji przykuły uwagę wielu piotrkowian.

Ceremonię nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Policji rozpoczęła msza św. w intencji policjantów i pracowników jednostki, odprawiona w Kościele farnym pw. św. Jakuba. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli na Rynek, przy akompaniamencie orkiestry dętej. Sztandar ufundowany przez Urząd Miasta, złożono na ręce komendanta Gabriela Olejnika. Następnie odbyły się podziękowania, rozdano liczne wyróżnienia, a także awanse.

W związku z obchodami miasto odwiedzili komendant główny policji – Marek Działoszyński, wiceminister spraw wewnętrznych – Michał Deskur, wojewoda łódzki -Jolanta Chełmińska, oraz marszałek województwa łódzkiego- Witold Stępień.

Ostatni rok był dla Policji czasem niezwykle wytężonej pracy przy zabezpieczeniu turnieju Euro 2012. Każdy polski policjant, zarówno w czterech miastach-gospodarzach, jak i poza nimi odegrał ważną rolę. Dzięki waszemu wspólnemu wysiłkowi ,setki tysięcy naszych gości zagranicznych i miliony Polaków czuły się bezpiecznie w trakcie całego turnieju – mówił Michał Deskur, podsekretarz stanu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. – Wyrazem podziękowań Ojczyzny dla Was, funkcjonariuszy województwa łódzkiego, są odznaczenia, które za chwilę zostaną Wam wręczone. Szczególnym wyrazem podziękowań jest sztandar, dar społeczności waszego miasta. Wyraz wdzięczności tych, którzy z waszą pracą spotykają się codziennie, którzy Waszą pracę potrafią ocenić najlepiej – podkreślał podsekretarz.

Niech piękna historia Piotrkowa Trybunalskiego, jego wyjątkowy udział we współtworzeniu i umacnianiu państwowości polskiej, dzisiejsze odznaczenia i wyróżnienia, a w sposób szczególny nadany dziś sztandar będą inspiracją do waszej codziennej, trudnej, gorliwej służby dla dobra Polski i naszej małej Ojczyzny jaką jest Piotrków Trybunalski i ziemia łódzka – życzył Krzysztof Chojniak, który odczytał akt nadania sztandaru .

Dla mieszkańców Piotrkowa przygotowano liczne atrakcje. Po oficjalnej ceremonii na Rynku Trybunalskim odbył się policyjny piknik. Piotrkowianie mieli okazje obejrzeć wystawy mundurów i sprzętu policyjnego, zapoznać się z technikami tresury psów. Największym powodzeniem cieszył się specjalny symulator, gdzie zwiedzający mogli zobaczyć jak wygląda np. dachowanie. Ciekawym elementem pikniku była ,,zabawa” w daktyloskopowanie na specjalnym stanowisku kryminalistycznym. Piotrkowianie mieli także możliwość spróbowania policyjnej grochówki.

Karolina Grzybowska

Poprzedni artykułWisła czysta
Następny artykułIgrzyska na Wyspie
PODZIEL SIĘ