Prezenty na Święta Bożego Narodzenia warto zaplanować wcześniej, o tym musisz pamiętać!

0
509
views

Święta Bożego Narodzenia to tradycyjny czas wręczania sobie prezentów. Co roku media zasypują nas informacjami o kolejnych rekordach sprzedaży przy okazji świąt i średniej kwoty przeznaczonej na osobę zasiadającą przy świątecznym stole. Jak będą wyglądały święta w tym roku? Na pewno skromniej i mniej hucznie. Istnieje jednak kilka sposobów, które złagodzą dotkliwość procesu zakupów świątecznych.

Świąteczna zapobiegliwość

Jednym z niezawodnych sposobów na komfortowe zakupy prezentów na święta Bożego Narodzenia jest zapobiegliwość, kupowanie ich z dużym wyprzedzeniem. Coraz więcej osób, które nie chcą zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, tak właśnie postępuje. Tę metodę przestrzegają również osoby, które prezenty na święta Bożego Narodzenia kupują bardzo starannie, czyli dokładają wszelkich starań, by zakupione przedmioty naprawdę cieszyły obdarowanego i by spełniały jego marzenia. Kupowanie prezentów zwykle zaczyna się zaraz po wakacjach, gdy niknie wspomnienie lata. Kupuje je się długo i z namysłem, wielokrotnie weryfikując zasadność zakupu lub spontanicznie, gdy okazuje się, że zobaczony gdzieś na stronie sklepu online lub w sklepie stacjonarnym przedmiot spełnia wszystkie oczekiwania.

Wyjątkowe okazje do zakupu prezentów świątecznych

Kolejnym sposobem na zakup wymarzonych prezentów na święta Bożego Narodzenia jest korzystanie ze wszelkich przecen i rabatów. Pierwsze z nich zaczynają się na przełomie lata i zimy, gdy producenci i dystrybutorzy dokonują letniej wyprzedaży produktów, a przy okazji wyprzedają asortyment pozostały z zeszłego rok lub po prostu korzystają ze wzmożonego entuzjazmu do ekonomicznych zakupów.

Inną okazją do zakupów wszelkiego rodzaju, również świątecznych prezentów jest Black Friday 2022. Ta amerykańska tradycja pojawiła się w Polsce stosunkowo niedawno, a przypada 25 listopada. De facto jednak sklepy stosują rozszerzony Black  Friday, który trwa przez cały tydzień, czyli od 21 do 27 listopada. Najlepiej w tym czasie kupować w sklepie online gromadzącym asortyment z każdego obszaru i łączącego:

  1. artykuły AGD
  2. telefony  elektronikę
  3. artykuły z obszaru urody
  4. sprzęt RTV
  5. gry komputerowe
  6. sport
  7. dom
  8. zwierzęta
  9. zabawki
  10. wydawnictwa

Black Friday 2022 obniża ceny

Odpowiedni wybór sklepu online nie tylko umożliwia zakup prezentów z każdej dziedziny, ale może skutecznie zainspirować do zakupu. W ten sposób otrzymuje się możliwość kupna z uwagi na kryterium ceny, a jednocześnie nie trzeba godzić się na kompromis pomiędzy intencją a ceną. W tym wyjątkowym przypadku obniżona cena jest największym motywatorem. Poszukując z całego zbioru prezentów na święta Bożego Narodzenia, już podczas Black Friday ma się do wyboru ogromną ilość produktów w konkurencyjnej cenie.

Następna tak atrakcyjna obniżka cen produktów, które można wykorzystać w roli świątecznych prezentów, odbywa się zwykle tuż przed samymi świętami, a później już na przełomie roku. Jednak zakupy w tym czasie nie zapewniają już tak atrakcyjnych cen, a okres tuż przedświąteczny charakteryzuje się i tak sporymi wydatkami, więc skomasowany zakup prezentów mógłby mocno nadwyrężyć budżet.

Podczas każdego roku konsumenci mają co najmniej kilka okazji dokonania zakupów po okazyjnej cenie. Najważniejsze z nich to obniżki śródsezonowe i posezonowe oraz Black Friday 2022. Ci najbardziej przewidujący klienci mają więc okazję, by część kupionych przedmiotów przeznaczyć na prezenty. Dzięki temu świąteczny okres Bożego Narodzenia przestaje być tak stresujący i zobowiązujący, i można bez ograniczeń cieszyć się każdym świątecznym dniem.

Materiał partnera