Microsoft wycofuje najpopularniejszego Windowsa

1
1311
views

System odejdzie już nie długo do lamusa. Microsoft ostatecznie rezygnuje z Windowsa XP. Koncern ogłosił, że przestaje go wspierać i daje użytkownikom oraz firmom dwa lata na zmianę systemu operacyjnego.

Microsoft zdecydował się na taki krok, ponieważ systematycznie spada udział Windowsa XP na rynku. Za dwa lata jedynie 17 proc. użytkowników pecetów będzie pracować na tym systemie operacyjnym – wyjaśnia dziennik.pl.

Dlatego koncern namawia firmy oraz zwykłych ludzi by jak najszybciej "przesiedli się" na Windows 7. Według wyliczeń ekspertów w dużych przedsiębiorstwach ta zmiana zajmie właśnie dwa lata.

Windows XP był najpopularniejszym systemem wśród właścicieli pecetów. Nie przeszkadzało im nawet, że nie da się na nim zainstalować najnowszej wersji Internet Explorera, czy DirectX – informuje dziennik.pl.

Ostateczny koniec Windowsa XP nastąpi 8 kwietnia 2014 roku.

Źródło: nauka.dziennik.pl

1 KOMENTARZ

  1. Generalnie koniec windowsa XP jest wymuszony przez Microsoft. XP jest/był chyba najlepszym systemem MS. Ja przesiadłem się jakiś czas temu na „7” i nie żałuję. Ale miło wspominam pracę na XP.