Watch Docs “Prawa człowieka w filmie”

0
1283
views

Watch Docs, czyli największy i najstarszy festiwal filmów prezentujący prawa człowieka na Świecie, rusza w Warszawie w dniach 8-18 grudnia. Jest to organizacja non-profit, która ma na celu rozprzestrzenianie problemu kary śmierci. Filmy kształtują nasze poglądy na ten temat jak i wrażliwość.

Pomagają zrozumieć bohaterów po drugiej stronie ekranu, którzy mają właśnie coś do powiedzenia na ten temat. Jest tam możliwość spotkania z reżyserami i bohaterami filmów. To też miejsce, gdzie odbywa się dyskusja, każdy może powiedzieć, co na ten temat sądzi a zapewne każdy z nas ma jakieś miejsce w tej tak bardzo ważnej i kontrowersyjnej sprawie.

“Domysły” to gazeta tworzona właśnie w oparciu o festiwal. Można tam na bierząco śledzić wydarzenia. Warto dodać, że pismo internetowe Międzynarodowego Festiwalu Watch Docs tworzą młodzi dziennikarze z warsztatów dziennikarskich stowarzyszenia Polis. Podczas festiwalu każdy z działaczy na rzecz pisma ma wybraną dziedzinę w jakiej się specjalizuje, codziennie pracują w stworzonej na te cele redakcji pod okiem działaczy Polis.
Miejsca gdzie można uczestniczyć w Watch Docs to:

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Kino Muranów
Kino Kultura
Stary BUW
Cafe Kulturalna (klub festiwalowy)

Wszyscy chętni, którzy mają ochotę współpracować na rzecz festiwalu jako wolontariusze zapraszamy na spotkanie organizacyjne 5 grudnia w sali konferencyjnej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka o godź. 18.00 (ul. Zgoda 11, VI piętro).
Więcej informacji oraz dokładny program na stronie internetowej: http://watchdocs.pl/

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych 8-18 grudnia!

Natalia MIKODA