Co koniecznie musisz zobaczyć, będąc na Teneryfie?

0
781
views

Choć leżą prawie 1000 km od brzegów Europy, panuje na nich atmosfera typowa dla Hiszpanii. Wyspy Kanaryjskie już dawno zdobyły wielką sławę w turystycznej branży, a osób zainteresowanych wyprawą na ich teren przybywa z każdym rokiem.

Prawdziwą gwiazdą okazała się tu Teneryfa, na której turystyka rozwija się wyjątkowo dynamicznie. Skąd taka popularność tej właśnie wyspy?

 

Teneryfa: gwiazda archipelagu

Teneryfa jest najbardziej znaną ze wszystkich wysp archipelagu. Przyciąga wspaniałymi kurortami i plażami, kusi kolonialnymi miasteczkami. To właśnie na jej powierzchni znajdują się najcenniejsze zabytki, jakimi mogą się pochwalić Wyspy. Wyjazd na Wyspy Kanaryjskie w ofercie last minute, proponowany np. przez biuro podróży fly.pl sprawia, że każdy miłośnik plażowania i wędrowania po rybackich wioskach może wybrać się na Teneryfę. Co warto zobaczyć na jej terenie?

Kolonialne miasta i miasteczka

Choć Teneryfa jest częścią Hiszpanii, można się tu poczuć niemal jak w Afryce. Od tego kontynentu dzieli ją bowiem zaledwie 300 km. Mimo to w zabudowie tutejszych miast i miasteczek można zauważyć silne wpływy hiszpańskie. Które z nich są szczególnie interesujące? Zachwyci z pewnością La Orotova, znana z kolonialnej zabudowy i ciekawego muzeum etnograficznego. Zachwycić też może dawna stolica wyspy – La Laguna, która przyciąga domami utrzymanymi w stylu kanaryjskim i piękną okolicą. Również obecna stolica wyspy zasługuje na uwagę. To Santa Cruz de Tenerife, która przyciąga pięknymi ogrodami oraz wspaniałymi parkami rozrywki.

Spotkania z wulkanem

Teneryfa to kraina pięknej przyrody i niezwykłych widoków, które są najlepszym dowodem na wulkaniczne pochodzenie tej wyspy. By przekonać się o tym na własne oczy, wystarczy odwiedzić Park Narodowy Teide, którego główną atrakcją jest właśnie potężny wulkan. Teide jest nie tylko najważniejszą atrakcją na Teneryfie, ale i najwyższym szczytem w Hiszpanii. W efekcie wakacje w rejonie parku mogą sprawić wiele przyjemności nie tylko amatorom wypoczynku na plaży, ale i amatorom długich, pieszych wędrówek. Oprócz wulkanu Teide wielką atrakcją na Teneryfie jest Jaskinia Wiatru – wyjątkowa perełka wśród kanaryjskich jaskiń. Powstała ona w wyniku erupcji wulkanu. Dziś zaliczana jest do największych osobliwości Wysp Kanaryjskich, które koniecznie trzeba zobaczyć spędzając wakacje w tej części świata.

Raj dla miłośników wypoczynku

Teneryfa to również piękne plaże oraz modne kurorty, w których czeka moc atrakcji dla turystów. Liczne imprezy i wydarzenia kulturalne, restauracje przyciągające najbardziej oryginalną kuchnią świata oraz możliwość uprawiania sportów wodnych – oto dodatkowe walory tej wyspy. Tu, nad Oceanem Atlantyckim, nudzić się nie można. W powietrzu i na wodzie, pod wodą i na stałym lądzie – wszędzie czekają na turystów niezwykłe atrakcje, dzięki którym wakacje w tym wyjątkowym skrawku Europy staną się niezwykłym przeżyciem.

Ta wyspa zdobyła wyjątkową sławę, a wczasów na niej reklamować nie trzeba. Teneryfa jest doskonale znana miłośnikom podróży nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Wczasy w tej magicznej krainie każdemu sprawić mogą wiele przyjemności, a wspomnienia z takiej podróży staną się osłodą na długie zimowe wieczory.

 

pl