Lewandowski nominowany do Złotej Piłki

0
1477
views

Jak co roku Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) opublikowała listę nazwisk piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki. Tradycyjnie nagroda jest przyznawana najlepszemu zawodnikowi roku. Wśród ogłoszonych w tym roku 23 zawodników, znalazł się również Polak, Robert Lewandowski.

 Nominacja dla napastnika Borussii Dortmund nie zaskakuje. Lewandowski był w minionym sezonie jedną z najjaśniejszych postaci swojego klubu, co udowodnił między innymi w meczach z Realem Madryt. Jakkolwiek, obok polskiego napastnika na liście FIFA figurują znakomici zawodnicy, którzy od wielu sezonów potwierdzają wysoką formę. Podsumowując, o zwycięstwo będzie trudno.

Elitarne grono

 Robert Lewandowski o tytuł najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu będzie walczył między innymi z Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Zlatanem Ibrahimoviciem, Andresem Iniestą czy Neymarem. To tylko wierzchołek góry lodowej, bowiem pozostali piłkarze na liście również do przeciętniaków nie należą. Dość wspomnieć Robina Van Persie, Xaviego, Franka Ribery czy Mesuta Oezila.

Jakkolwiek polak nie jest bez szans w tym zestawieniu. Przypomnijmy tylko, że głosowanie trwa do grudnia. Przez ten czas swoje głosy na piłkarzy będą oddawać selekcjonerzy i kapitanowie wszystkich reprezentacji zrzeszonych w FIFA oraz dziennikarze delegowani przez „France Football”. Oczywiście bylibyśmy spokojniejsi o wynik „Lewego” gdyby nie kiepska passa w reprezentacji. Pomimo tego, że w głosowaniu możemy być tylko obserwatorami, to każdy kto luby gry w kasyno może pobawić się w wytypowanie zwycięzcy.

 Internetowe platformy bukmacherskie w roli faworyta stawiają jak co roku zawodnika FC Barcelony Leo Messiego, na drugim miejscu znalazł się Cristiano Ronaldo. Szanse co do zwycięstwa „Lewego” są raczej małe, kursy na polskiego napastnika waha się od 50.0 do 70.

Wyniki plebiscytu.

 Po podliczeniu głosów, w grudniu wyłoniona zostanie finałowa trójka piłkarzy, walczących o tytuł najlepszego zawodnika sezonu. Spośród tychże FIFA wyłoni zwycięzcę podczas uroczystej gali, organizowanej w Zurychu 13 stycznia 2014 roku. Na tej samej gali wręczone będą również pozostałe nagrody FIFA. Wśród nich będzie nagroda im. Ferenca Puskasa – dla zdobywcy najładniejszego gola, Złota Piłka dla najlepszej piłkarki oraz nagroda dla najlepszego trenera sezonu (w tej kategorii nominowany jest min. Juergen Klopp, trener Borussii). Na gali ogłoszona zostanie również „jedenastka marzeń”.

 

 

pl