Fala maili wyłudzających hasła oraz pieniądze

0
722
views

W ostatnim czasie wyłudzanie haseł, danych i pieniędzy z kont bankowych przybrała na sile. Oszuści wysyłają do ludzi maile podszywając się pod różnorakie firmy, które na rynku cieszą się sporym zaufaniem społeczeństwa lub podając się za konkretne banki.

Ostatnio zagrożeni mogą być klienci mBanku, o czym sam bank ostrzega swoich klientów.

Najważniejsze, aby nie otwierać żadnych podejrzanych załączników, ponieważ to w nich kryją się wirusy. Prawdopodobnie teraz oszuści podszywają się pod znaną firmę Kaspersky. Z racji tego, że zagrożenie dotyczy nie tylko komputerów, ale także smartfonów informują w mailu, iż bank zleca przeskanowanie telefonu w celu wykrycia zagrożeń, gdzie oczywiście znajduje wirusa.

W załączniku, który otwieramy niestety nie ma programu antywirusowego, ale bardzo złośliwy wirus.

W trosce o swoich klientów mBank opracował poradnik, który ma nas chronić przed ewentualną utratą danych i pieniędzy z konta w momencie gdy przez nieuwagę otworzymy załącznik. Niemniej warto pamiętać, że następnego dnia treść wraz z zawirusowanym załącznikiem mogą otrzymać klienci innych banków.

W związku z powyższym nigdy nie otwierajmy podejrzanych załączników od firm czy instytucji. Warto natomiast zadzwonić na infolinię banku i zapytać czy tego rodzaju mail był do nas wysyłany. Jeśli bank zaprzeczy uchronimy się przed oszustami, a także zwiększymy czujność na owy proceder zarządzających danym bankiem.

 

Zd24