Europejska ekspansja Cadillaca

0
1260
views

GM wychodzi z kryzysu, w czym pomogły mu problemy z jakością Toyoty. Nic więc dziwnego, że powstanie Cadillac Europe – komórka GM odpowiedzialna za import, dystrybucję i marketing marki Cadillac.

Pod koniec roku w europejskich salonach pojawi się CTS Coupe – czteromiejscowe auto z wydajnym zawieszeniem. Coupe będzie napędzane przez tylną lub obie osie. Europejska premiera modelu odbędzie się podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

W tym roku pojawi się także edycja V modelu Coupe, która prawdopodobnie będzie miała pod maską silnik o podobnych parametrach co CTS-V, dysponujący 564 KM. W Genewie będzie można zobaczyć również odmiany CTS Sport Wagon (w nadwoziu kombi, trafi do sprzedaży w 2011 roku), CTS Sport Sedan i najmocniejszą – CTS-V.

Firma zaprezentuje również nowego crossovera SRX, który pojawi się w Europie w przyszłym roku. Na stoisku Cadillaca nie mogło zabraknąć najbardziej popularnego z produkowanych obecnie aut tej marki, głównie za sprawą amerykańskich raperów – modelu Escalade.

W Genewie będzie on pokazany w wersji hybrydowej, który ma oszczędzać ponad 40 proc. paliwa w ruchu miejskim i redukować emisję CO2, nadal oferując wszystkie zalety SUV-ów.

Hybrydowa technologia Two-Mode Hybrid System może napędzać auto podczas powolnej jazdy, wykorzystując jedynie silnik elektryczny. Silnik 6.0 V8, napędzający wszystkie koła, może wykorzystywać tylko połowę cylindrów, by zmniejszyć zużycie paliwa, gdy duża moc nie jest potrzebna.

 

www.ecoportal.carfocus.pl