Gen. Jaruzelski przyjął zaproszenie Miedwiediewa

1
1087
views

Generał Wojciech Jaruzelski podziękował prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi za zaproszenie do Moskwy na obchody 65.rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

Oświadczenie Jaruzelskiego opublikował we wtorek rosyjski dziennik „Wriemia Nowostiej”.

„Jestem bardzo wdzięczny prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi za zaproszenie na obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem i przyjmuję je z wielkim zadowoleniem” – oznajmił generał.

Jaruzelski podkreślił, że uważa rocznicę zwycięstwa za ważną datę dla Rosji, Polski i całego świata. „Jestem dumny, że osobiście uczestniczyłem w bezpośredniej bitwie z faszyzmem. Jestem szczęśliwy, że dożyłem wspaniałej rocznicy Zwycięstwa i mogę ją uczcić” – wyznał.

Generał oświadczył również, że do wszystkich – jak to ujął – wymysłów pod swoim adresem odnosi się z rezerwą. „Jestem dzisiaj osobą prywatną i decyzję o podróży do Moskwy mogę podjąć samodzielnie” – zaznaczył.

„Wriemia Nowostiej” odnotowuje, że przyjęcie zaproszenia Miedwiediewa na majowe uroczystości w Moskwie rozważa też prezydent RP Lech Kaczyński.

„Wcześniej Moskwa utrzymywała, że nie będzie wysyłała oficjalnych zaproszeń, jednak gościnnie przyjmie każdego szefa państwa, który zadeklaruje chęć udziału w obchodach Dnia Zwycięstwa. W Warszawie przyjęto pozę – bez zaproszenia nie ma tematu do dyskusji” – przekazuje gazeta.

WIĘCEJ NA: www.pap.pl

1 KOMENTARZ

  1. To naturalne, że Jaruzelski godzi się na wizyty w Moskwie. Ma to we krwi. I zupełnie dla mnie naturalne jest również to, że Kaczyński „rozważa” czy się tam udać. Reprezentuje Polaków i to jest priorytet, który wynika z takiej postawy. Obecna ekipa rządząca w Moskwie wobec Polaków okazuje taką postawę, że Prezydent RP musi mieć tutaj rozwagę. Trzeba pamiętać, że Kwaśniewski reprezentował inny typ prezydentury i miał inne priorytety niż obecny prezydent.