Złoty gwałtownie osłabia się

0
1307
views

Złoty kolejny dzień traci gwałtownie na wycenie, a na rynku długu panuje wyprzedaż. Rynki finansowe pokazują, ze względu na niepewność co do losów Grecji i innych krajów południowej Europy, dawno już nieobserwowane znaczne wahania kursów.

Zdaniem specjalistów, najbliższe dni raczej nie przyniosą ustabilizowania sytuacji i zakończenia panicznych reakcji wśród inwestorów.

„Euro gwałtownie osłabia się i jest poniżej 1,27 USD/euro. Słaba płynność, nastroje bliskie paniki. Mamy drugą odsłonę kryzysu, trudno powiedzieć, dokąd podążamy. Możemy bardzo się osłabiać, osiągamy już pierwsze ważne poziomy. Kolejne to 4,2/4,25 zł/euro” – powiedział PAP Andrzej Krzemiński z banku BPH.

Na rynku długu panuje duża zmienność; wśród inwestorów przeważa nastrój do sprzedaży polskich papierów.

„Rynek jest trudny, wczoraj zamykaliśmy się na tych poziomach, które obserwujemy w tej chwili; po otwarciu giełdy w USA popsuł się sentyment, nie pomaga także osłabiający się złoty” – powiedział PAP Seweryn Bandura, diler obligacji z Banku Millennium. „Sentyment jest cały czas zły, mamy cały czas obawy co do kwestii Grecji czy Hiszpanii” – dodał.

Jego zdaniem to, że w czwartek po południu rynek jest na tym samym poziomie co na środowym zamknięciu handlu świadczy o znacznej zmienności.

„Zmienność jest bardzo duża. Kierunek na obligacjach wydaje się być jeden: sprzedaj” – podkreślił.