Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy

0
1085
views

Festiwal rozpocznie się 2 lipca i potrwa do 6 lipca. Weźmie w nim udział 11 zespołów z Polski oraz siedem grup zagranicznych.

Na otwarcie, obok Stacji Metra Słodowiec, zaprezentowane zostanie widowisko „Ginkgo” niemieckiego Antagon TheaterAKTion. Artyści wykorzystują w przedstawieniu ruchomą scenografię, projekcje świetlne, efekty pirotechniczne, akrobacje na szczudłach i konstrukcje zawieszone w powietrzu.
W czasie festiwalu będzie można też zobaczyć m.in. spektakl „Oriente” – opowieść o ludzkiej solidarności, zainspirowany starą chińską bajką, w wykonaniu włoskiej grupy teatralnej Teatro Due Mondi.
W czasie przygotowanej przez polski teatr Porywacze Ciał interaktywnej parady ulicznej „Cykliści” artyści opowiedzą dzieje ślubu członków Bractwa Cyklistów i do wspólnej weselnej zabawy zaproszą przypadkowych widzów.

Organizatorzy festiwalu, jak co roku, zapraszają na filmowe noce w ramach cyklu Kino*C. Publiczność zobaczy m.in. „Tango” w reż. Carlosa Saury i „Życie jest muzyką” w reż. Fatiha Akina.

Festiwalowe wydarzenia będą się odbywać w siedmiu miejscach w Warszawie: na Rynku Nowego Miasta, Placu Zamkowym, Agrykoli, w Parku Świętokrzyskim, w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki, w Klubokawiarni Grawitacja i na skwerze przy stacji metra Słodowiec.
Cykl imprez realizowanych w ramach festiwalu jest całkowicie otwarty.

Szczegółowy program znajdziemy na stronie: www.sztukaulicy.pl
Serdecznie zapraszamy

Dla portalu ZielonyDziennik.pl
Piotr P.Kowalicki