Pawlak straci fotel prezesa PSL?

0
1314
views

„Polska The Times”: – Nie musimy czekać dwa lata na zmianę prezesa, możemy to zrobić szybciej – mówi poseł Janusz Piechociński w wywiadzie dla dziennika.

– Wszyscy spodziewali się, że moja rywalizacja z Waldemarem Pawlakiem będzie odbywała się w atmosferze krzyku, piany, skakania sobie do oczu. A to nie polega na tym, że ustawię się w roli hakowego, bo takie zachowanie jest najprostsze, ja wymagam od siebie dużo więcej – mówi Piechociński.

Poseł chciałby zmienić sposób funkcjonowania swojej partii oraz sposób komunikacji PSL z otoczeniem. W tym celu zabiega o zwołanie przedterminowego kongresu, który jak sam mówi, może być kongresem wyborczym.

Słaby wynik Waldemara Pawlaka źle wróży jego partii przed wyborami samorządowymi. To, zdaniem Piechocińskiego, może być ostatnia okazja PSL do obrony centrum, czyli alternatywy wobec trwającej od 2005 r. walki PO-PiS.

– Aby uzyskać dobry wynik w tym głosowaniu, trzeba ruszyć aktywnie w teren i to nie tam, gdzie PSL ma 40-60 proc. poparcia, ale gdzie wynosi ono zaledwie 3 albo niecały 1 proc. – Konkurencja jedzie na wieś i sprzedaje program PSL jako własny. Musimy pokazać, że to nasze – nawołuje parlamentarzysta.

Cały wywiad z posłem Januszem Piechocińskim w dzisiejszym wydaniu „Polska The Times”.

(RZ)