"Planeta Energii". Miasteczko ENERGI odwiedzi 10 miast!

0
1430
views

Blisko 1000 przeprowadzonych lekcji i – tym samym – zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w kontaktach z prądem, to efekt tegorocznej edycji organizowanego przez Grupę ENERGA ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego "Planeta Energii".

Spośród blisko 200 klas organizator wyłonił 10 zwycięzców, których w kwietniu i maju br. odwiedzi z wizytą kosmiczne miasteczko "Planeta Energii". 2-dniowa edukacyjno-rozrywkowa inwazja, która zawita do centrów 10 miast, to nagroda za propagowanie wiedzy o energii elektrycznej i promowanie pozytywnych, odpowiedzialnych postaw wśród najmłodszych.

Pełna treść komunikatu

Planeta Energii

Energoludki odwiedzą 10 miast – znamy zwycięzców konkursu "Planeta Energii"!

Blisko 1000 przeprowadzonych lekcji i – tym samym – zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w kontaktach z prądem, to efekt tegorocznej edycji organizowanego przez Grupę ENERGA ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego "Planeta Energii". Spośród blisko 200 klas organizator wyłonił 10 zwycięzców, których w kwietniu i maju br. odwiedzi z wizytą kosmiczne miasteczko "Planeta Energii". 2-dniowa edukacyjno-rozrywkowa inwazja, która zawita do centrów 10 miast, to nagroda za propagowanie wiedzy o energii elektrycznej i promowanie pozytywnych, odpowiedzialnych postaw wśród najmłodszych.

Zwycięzców wybrano na podstawie nadesłanych sprawozdań z przeprowadzonych lekcji. W konkursie wzięło udział niemal 200 nauczycieli i prawie 5000 uczniów klas I-III z całej Polski. Dzięki materiałom Grupy ENERGA oraz inwencji nauczycieli, w trakcie około 1000 lekcji oraz wielu działań dodatkowych, dzieci uczyły się o energii elektrycznej, jej źródłach, bezpiecznym i racjonalnym z niej korzystaniu oraz o prawidłowym zachowaniu w pobliżu obiektów energetycznych. Najmłodsi odwiedzali elektrownie, układali piosenki, organizowali przedstawienia i wystawy, a nawet zapraszali na wspólne lekcje swoich rodziców.

– Nauczyciele i dzieci także w tym roku nas nie zawiedli. Większość z nich zrealizowała w swoich klasach 6 lekcji oraz wiele zajęć dodatkowych. Wybierając zwycięzców doceniliśmy pomysłowość, formę, a przede wszystkim – wyjście dzieci z wiedzą nt. bezpiecznego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej poza klasę i mury szkoły. Wiele z nich dotarło do instytucji publicznych, firm, ale też do rodziny i znajomych – mówi Marta Dankowska, koordynator projektu z Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA – Udział w konkursie wymagał od jego uczestników dużego zaangażowania. W oparciu o udostępnione przez Grupę ENERGA materiały dydaktyczne zawierające scenariusze 6 zajęć, należało przeprowadzić przynajmniej 3 lekcje oraz działania dodatkowe według własnego pomysłu. Za sukces akcji należy uznać podwojenie liczby jej aktywnych uczestników w porównaniu do ubiegłego roku. Już wkrótce miasteczko „Planeta Energii” wyruszy z wizytą do nagrodzonych uczniów i nauczycieli. Mamy nadzieję, że i w tym roku licznie odwiedzą nas dzieci, które podczas nauki i zabawy z Energoludkami oraz naukowcami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego poznają tajniki energii elektrycznej. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek.

Miasteczko "Planety Energii" w 10 miastach na wiosnę

W ramach nagrody głównej do dziesięciu zwycięskich klas przyjedzie interaktywne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe "Planeta Energii". W trzech charakterystycznych namiotach na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji – m.in. film 3D, niecodzienne eksperymenty i zabawy edukacyjne. Miasteczko "Planeta Energii" rozpoczyna podróż po Polsce już w połowie kwietnia i do końca maja odwiedzi następujące miasta:

Bielsk Podlaski, dzięki klasie I b i pani Bożenie Pietkiewicz ze SP nr 4
Bytów, dzięki klasie III c i pani Lucynie Wasilewskiej ze SP nr 5
Elbląg, dzięki klasie II c/ IV b i pani Beacie Maj ze SP nr 10 przy SOS nr 1
Iławę, dzięki klasie III b i pani Katarzynie Prus ze SP w Suszu
Koło, dzięki klasie I b i pani Annie Cichej ze SP nr 3
Malbork, dzięki klasie II a i pani Beacie Barcikowskiej-Kmieć ze SP nr 2
Ostrów Wielkopolski, dzięki klasie II i pani Sławie Piaskowskiej ze SP w Wielowsi
Płońsk, dzięki klasie II a i pani Ewie Wlazło ze SP w Sochocinie
Szczytno, dzięki klasie I c i pani Barbarze Pietrzak ze SP nr 6
Świdwin, dzięki klasie III c i pani Anecie Mrowińskiej ze SP nr 2

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzin miasteczka "Planeta Energii" i wspólnej podróży po świecie energii elektrycznej!

Atrakcyjne nagrody dla wyróżnionych

Do 50 wyróżnionych w konkursie klas powędrują zestawy zabawek edukacyjnych. Najbardziej zaangażowani w akcję nauczyciele zostaną uhonorowani specjalnymi certyfikatami, zaś autorzy najciekawiej zrealizowanych zajęć otrzymają dodatkowo nowoczesne pomoce naukowe.

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych klas oraz nauczycieli znajduje się na stronie www.PlanetaEnergii.pl.

Honorowy patronat nad konkursem "Planeta Energii" objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patroni medialni to Gazeta Edukacja, GaGa, magazyn Cartoon Network, sieciaki.pl, ekologia.pl, miastodzieci.pl, zielonalekcja.pl oraz ekorodzice.pl.

***

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 193 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 19 TWh energii rocznie. Dzięki 47 własnym elektrowniom wodnym, ponad 150 wiatrakom i współpracy z lokalnymi producentami energii, ENERGA jest liderem dostaw energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia to już blisko 16 proc. prądu dostarczanego klientom firmy, a łączna moc źródeł OZE przyłączonych do sieci ENERGI to ponad 1000 MW.