Aborcja, czy to tylko sprawa sumienia?

6
1553
views

Aborcja – to dość przykry temat, nie tylko dla kobiety….
Jesteście za, czy przeciw???

6 KOMENTARZE

 1. Witajcie dziewczyny.
  Od 4 lat brałam cały czas Yasmin, była to dla mnie wygodna metoda, bo nie o braniu tabletek, nie mam skutków ubocznych i czuję się zabezpieczona w 100%. Jednak jestem już po ślubie, za około 2-3 lata chciałabym zacząć planować dziecko i chcę teraz odstawić tabsy, żeby mój organizm przygotował się do ciąży. Jednak szczerze mówiąc boję się innych metod… mam wrażenie, że nic mnie tak nie zabezpieczy jak pigułki 🙁 Z gumek musimy zrezygnować, więc zostają naturalne metody. Jednak po odstawieniu tabletek pewnie będą działy się cyrki z moimi miesiączkami (wcześniej przed hormonami miałam nieregularne cykle), czy możliwe, że teraz się po prostu wyregulują? Ile czasu może trwać uregulowanie się organizmu po hormonach? Od jakiej metody najlepiej zacząć zaraz po odstawieniu tabsów, żeby poznać kiedy mam dni płodne?

  Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki 🙂

  pozdrawiam

 2. Czy wszystkie religie w pełni potępiają każdą okoliczność przeprowadzenia aborcji, a używanie jakiejkolwiek formy antykoncepcji uważają za grzech?

 3. Aborcja- zastanawiam się dlaczego jest nielegalna..

  skoro i tak wszyscy w PL ją wykonują Ci co chcą oczywiście.. można wyjechać, znaleźć lekarza za odpowiednią opłatą, zamówić tabletki poronne przez neta itd. wszystko sprowadza się do tego że kobiety na tym cierpią bo wraz z tym zakazem spada jakość bo nikt za to odpowiedzialności nie bierze(chyba że wyjedziemy za granice).
  Uważacie tak samo jak ja że ten zakaz jest bez sensu? że nie spowoduje to wyżu demograficznego? niedługo będzie tak jak w Rosji kilkadziesiąt lat temu- zakaz antykoncepcji i aborcji nawet ze wskazań zdrowotnych..
  wypowiedzcie się..

 4. MASZ PRAWO DO PEŁNEJ INFORMACJI:

  somatyczne skutki aborcji
  psychiczne przyczyny i skutki aborcji

  Należy wziąć także pod uwagę ekonomiczne i społeczne skutki aborcji – obecnie przyrost naturalny w Polsce wynosi 1,29, co oznacza diametralny spadek ilości mieszkańców i starzenie się społeczeństwa (według prognoz ONZ za 100 lat liczba Europejczyków spadnie do połowy, a według GUS za 25 lat mediana wieku Polaków z 36 lat – jak jest obecnie, wzrośnie do 50 lat).

 5. Jeżeli chcesz popełnić aborcję i czytasz ten wpis to znaczy, że masz tego nie robić. Ja zrobiłam to ponad rok temu.

  Miałam męża i skończone studia. Nigdy bym nie przypuszczała, że jestem do tego zdolna. Brak wsparcia rodziny oraz strach przed ciążą i porodem pchneły mnie do tego okrutnego czynu. Mialam klapki na oczach i dążyłam uparcie do zrealizowania obranego celu.