PiS w opałach – ojciec Rydzyk popiera konkurencję

2
1414
views

Ojciec Tadeusz Rydzyk w wyborach na prezydenta Warszawy nie poprze kandydata PiS Czesława Bieleckiego – pisze serwis tvp.info. Radio Maryja agituje już na rzecz kandydata niezależnego Romualda Szeremietiewa.

Jeden z polityków PiS, pytany przez tvp.info, przyznaje, że oznacza to dla partii duże problemy.

Czesław Bielecki, kandydat PiS, i Romuald Szeremietiew, kandydat niezależny, ogłosili swój start w wyborach samorządowych pod koniec września. Już 26 września w Radiu Maryja pojawił się ten drugi, żeby uzasadnić swoją decyzję o kandydowaniu.

Trzy dni później kandydat PiS został ostro skrytykowany przez prof. Jerzego Roberta Nowaka, naczelnego ideologa toruńskiej rozgłośni. – Nie rozumiem dlaczego ktoś, kto był wspólnikiem Olechowskiego w zakładaniu Komitetu Stu, ma być najlepszym kandydatem – powiedział Nowak w „Rozmowach niedokończonych”. – Ja bym życzył PiS-owi, by wybrał innego kandydata w swoim imieniu.

Jeden z polityków PiS, pytany przez tvp.info, przyznaje, że partia ma w Warszawie problem. Ma jednak nadzieję, że Radio Maryja „zostawi wyborcom wolną rękę”.

Ojciec Tadeusz Rydzyk i Romuald Szeremietiew znają się już od dawna. Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej, a obecnie profesor prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w 2009 r. wygłosił nawet wykład inaugurujący nowy rok akademicki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

(ib)

2 KOMENTARZE

  1. Ojciec Tadeusz Rydzyk zrobił bardzo dobrą przysługę PiS nie popierając kandydatury Czesława Bieleckiego na prezydenta Warszawy. Myślę, że PiS będzie się wstydził w przyszłości swojego pomysłu. Ja rozumiem, że obecne błędy PiS są spowodowane rozpaczą po potwornej katastrofie smoleńskiej i pewnego działania „na oślep” w obecnym życiu politycznym.Dlatego trafna ocena sytuacji politycznej przez Ojca Tadeusza Rydzyka jest raczej wyciągnięciem pomocnej ręki do PiS.

  2. O to mnie Ojciec dyrektor zaskoczył…może nie popiera Bieleckiego, bo kandydat PIS nie ma ślubu ze swoją partnerką. Szeremietiewa może popierać, ale i tak ma za małe szanse na wygraną. Olejniczak wybił się za to na prowadzenie (jego kampania jest b.dobra – blog i strona zmienimywarszawe.pl), ale ten kandydat na pewno nie interesuje Rydzyka.