Blues & Folk Festival Bydgoszcz 2010

0
1333
views

5 i 6 listopada w kawiarni artystycznej „Węgliszek” odbędzie się Blues & Folk Festival Bydgoszcz 2010.

Co roku na festiwalu, który ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Bydgoszczy, podziwiać można występy czołowych polskich wykonawców spod znaku bluesa i folku. Podobnie będzie i w tym roku. Jedną z głównych atrakcji przygotowanych przez organizatorów festiwalu będzie niewątpliwie koncert Jana „Izby” Izbińskiego – charyzmatycznego wokalisty i gitarzysty nazywanego „białym Murzynem polskiego bluesa”, występującego w towarzystwie znakomitego pianisty jazzowego Piotra Kałużnego.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się też recitale bluesowych bardów: Marka Wojtowicza – ortodoksyjnego reprezentanta duchowej tradycji czarnoskórych bluesmanów i Marka „Makarona” Motyki – łączącego stare śląskie pieśni z korzennym bluesem.

Zgodnie z festiwalową tradycją w programie przewidziano również występy przedstawicieli bluesa z regionu kujawsko-pomorskiego. Tym razem przed „własną” publicznością zaprezentuje się promująca swoją nową płytę grupa Blue Sounds z Włocławka, i gospodarz festiwalu zespół Green Grass z Bydgoszczy.

Program:

5 listopada godz. 19.00

MAREK WOJTOWICZ
MAREK „MAKARON” MOTYKA
BLUE SOUNDS

6 listopada godz. 19.00

GREEN GRASS
JAN „IZBA” IZBIŃSKI I PRZYJACIELE

(HL)